Наприкінці жовтня цього року вступив в дію Закон України «Про освіту», у зв’язку з чим на галузь освіти очікує ряд перетворень, які необхідно втілити на місцях. В Законі акцент ставиться на створенні освітніх округів та опорних шкіл.

  28 листопада 2017 року головою Жмеринської районної державної адміністрації О.Легезою та головою районної ради В.Малярчуком скликано нараду за участю першого заступника голови райдержадміністрації О.Монастирського, начальника відділу освіти І.Цимбал, очільників територіальних громад.

  Під час наради обговорювалися шляхи приведення у відповідність до чинного законодавства питання створення в районі освітніх округів та опорних шкіл. В Законі розмежовано функції суб’єктів, дотичних до формування закладів освіти за її рівнями, а право на створення опорного навчального закладу надано лише засновнику. Постала потреба в передачі юридичного права засновника іншому суб’єкту.

  Більш детальну інформацію про повноваження засновника освітнього закладу надавав учасникам наради О.Монастирський.

  І.Цимбал доповнила його інформацією про критерії, якими необхідно керуватися при створенні освітніх округів, опорних шкіл, систему фінансування закладів, призначення керівника, т.ін.

  В ході наради з очільниками територіальних громад зав’язалася жвава дискусія, під час якої з’ясовано ряд проблемних моментів та будуть вчинені відповідні дії з боку сесії селищної, сільських рад і відповідно сесії районної ради.