21 листопада жмеринчани мали можливість познайомитися і поспілкуватися з сучасним українським письменником, засновником жанру українського технотрилера та колумістом чоловічого журналу "ХХL" – Максом Кідруком під час презентації роману "Не озирайся і мовчи" в читальній залі КЗ "Жмеринська центральна районна бібліотека ім. В.П. Вовкодава".

  На зустріч завітали учні місцевих шкіл, студенти Жмеринського ВПУ, бібліотечні працівники та користувачі бібліотеки.

  Максим Кідрук вперше завітав до нашого міста, тому спочатку розповів присутнім про себе. Письменник має технічну освіту, але ще під час навчання захопився мандрівками до різних країн. І враження від них описував у своїх творах. Першу подорож здійснив до Мексики, де вів певні замітки, які 2009 року видав як книгу під назвою "Мексиканські хроніки". Роман отримав другу премію на конкурсі "Коронація слова". Далі мандрівки було продовжено. Європейські країни, Південна Америка, острів Пасхи, де Макс став першим офіційно зареєстрованим українцем. Потім були країни Близького Сходу, Нова Зеландія, Африка… І знову нові твори…

  На початку 2012 року Кідрук заявив про завершення роботи над першим українським технотрилером. Книга під назвою "Бот" вийшла друком у вересні 2012 року.

  Технотрилер – жанр художньої літератури, що досліджує взаємодію людини з реально існуючими технологіями, а насамперед – фатальні помилки у цій взаємодії, що призводять до техногенних катастроф. Це гібридний жанр, в якому використовуються теми наукової фантастики, воєнної повісті, пригодницького роману та специфічні засоби, притаманні трилерам, які повинні викликати у глядачів або читачів тривожне очікування, тривогу, страх.

  Презентуємий роман "Не озирайся і мовчи" побачив світ цього року. Це позажанрова історія з елементами трилера та соціальної драми. Окрім містичної складової, автор піднімає проблеми спілкування і взаєморозуміння батьків та дітей, травлі у школі та бажання втечі від реальності, притаманного підліткам.

  Розповіді про свої подорожі Макс Кідрук супроводжував показом слайдів та відео.

  Наприкінці свого виступу письменник поділився інформацією про свій новий роман під назвою "Де немає бога", який ми побачимо 2018 року.

  Крім написання художніх творів Макс Кідрук співпрацює з українськими журналами. Опублікував більше 40 статей про подорожі в журналах "МАНДРИ", "Український тиждень", "РІА Львів", "Большая прогулка", газеті "Високий замок". Оповідання та критичні статті вийшли друком у літературному журналі "Дніпро" та газеті "Літературна Україна". А також письменник є автором книг технічного змісту.

  На закінчення ще хочеться сказати, що автор українських технотрилерів вже не вперше потрапляє до короткого списку премії "Книга року ВВС".

  Дякуючи присутнім на зустрічі, Макс Кідрук пообіцяв повернутися до Жмеринки в майбутньому, щоб ознайомити жмеринчан із своїми новими творами.