З 1 вересня по 1 листопада 2017 року на території Жмеринського району проходила Всеукраїнська благодійна акція «Милосердя».

  Милосердя і допомоги в наш час потребує значна частина населення. Соціальні негаразди певною мірою позначились майже на кожному з нас. Але є люди, для яких життя перетворюється на існування, бо вони втратили рідних або близьких. Натомість з’явилась старість із хворобами, самотність і немічність.

  Дехто прикутий до ліжка. Тому важливо підтримати таких людей добрим словом, увагою, теплотою, конкретною допомогою.

  Щороку 1 вересня комунальною установою «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Жмеринського району» стартує Всеукраїнська благодійна акція «Милосердя», яка передбачає заготівлю продукції від населення для відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання, що знаходиться за адресою Вінницька область, Жмеринський район, смт. Браїлів вул. Островського 18.

  З порозумінням віднеслися до благодійної справи населення Жмеринського району, зусиллями адміністрації територіального центру, за активної участі соціальних робітників та за сприяння сільських та селищних голів в цілому до акції було заготовлено овочів та фруктів на загальну суму - 17326,01 грн.

  Територіальна громада с. Потоки на чолі з сільським головою Коломієць П.І. забрали – 750,00 кг. картоплі. До проведення благодійної акції приєднались школярі і вчительські колективи нашого району, це Браїлівська ЗОШ І-ІІ ст. директор Смірнов М.А. – 170,80 кг., Браїлівська ЗОШ І-ІІІ ст. директор Жарук Л.В. – 276,00 кг., Потоцька ЗОШ І-ІІ ст. директор Соколенко О.Б. – 80,90 кг., Сьомацька ЗОШ І-ІІ ст. директор Костюк Л.І. – 350,00 кг., Людавська НВК директор Пашковська Л.А. – 118,5 кг.

  Також зусиллями соціальних робітників відділення соціальної допомоги було зібрано сільськогосподарської продукції на суму - 6773,78 грн., найкраще спрацювали: Берестюк В.С. с. Людавка, Ломачко Л.А. с. Стодульці, Левінчук Л.А. с. Кацмазів, Брик О.М. с. Рожепи, Цебрій В.М. с. Лука Мовчанська, Валах Л.І. с. Слобода-Межирівська, Шляхетнюк Т.В. с. Кудіївці, Холод Л.В. с. Северинівка.

  Всі зібрані овочі, фрукти, консервація були передані до відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання, де проживають люди похилого віку.

  Хочеться відзначити, що в відділенні стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання створені належні умови для перебування підопічних, забезпечений якісний догляд і харчування, можливість спілкування. Люди у поважному віці мають можливість вирощувати квіти, займатися плетінням, спілкуватися з представниками релігійних організацій, волонтерами. Найбільше цінують тут чистоту і позитивний настрій як підопічних, так і працівників. Затишні кімнати, людяне ставлення, посмішки і жарти підопічних, саме так працює відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання комунальної установи «Територіальний центр Жмеринського району» в смт Браїлів.

  Вкотре інформуємо жителів Жмеринського району, що на повне державне утримання до відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання безоплатно приймаються одинокі громадяни похилого віку, інваліди (які досягли 18-річного віку), які відповідно до висновку лікарсько–консультаційної комісії закладу охорони здоров'я за станом здоров'я не здатні до самообслуговування, та потребують постійного стороннього догляду та допомоги, соціально – побутових, соціально –медичних та інших соціальних послуг.

  У відділенні стаціонарного догляду громадяни перебувають на повному державному утриманні, одержують необхідні їм соціальні послуги та відповідно до встановлених норм забезпечуються:

  • житлом, одягом, взуттям, постійною білизною, м'яким і твердим інвентарем, столовим посудом;
  • раціональним чотириразовим харчуванням;
  • громадяни, які уклали договір довічного утримання (догляду), до стаціонарного відділення не приймаються.

  Одинокі ветерани праці, самотні громадяни похилого віку та члени сімей загиблих військовослужбовців мають переважне право на влаштування до стаціонарного відділення.

  За більш детальною інформацією, щодо роботи відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання, просимо звертатись за адресою: 23100 Вінницька обл., м. Жмеринка, вул. Центральна 5, тел. 2-16-00.

  Директор КУ «Територіальний центр Жмеринського району» Тамара Оголенко.