На Жмеринщині 21 листопада 2017 року відзначили День Гідності та Свободи. Урочистий мітинг присвячений четвертій річниці Революції Гідності відбувся перед адміністративною будівлею районної державної адміністрації та районної ради. Участь у заході взяли представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства, засобів масової інформації, громадськості.

  З вітальною промовою перед учасниками зібрання виступив голова районної державної адміністрації Олег Легеза. Він відзначив рушійну роль двох революцій – Помаранчевої та Революції Гідності у переломі, який відбувся у розвитку країни. Події на Майдані змінили наш народ, об’єднали у спільному європейському виборі, відродили Українську націю і нашу державу. Настав час позитивних змін.

  В цей день вшановано Героїв Небесної Сотні та усіх українських вояків, які беруть участь у війні на Сході України, усіх тих, хто власним життям, своєю жертовністю демонструють щире прагнення українців жити у вільній, демократичній й суверенній державі з власною національною гідністю. Адже гідність – це одна з найнеобхідніших якостей людини. Людина, сповнена почуття власної гідності, завжди посяде достойне місце в суспільстві, а народ, який плекає у собі національну гідність, буде знаний і шанований у світі. Всі вони залишаються в пам’яті народу назавжди, стануть гордістю й прикладом для майбутніх поколінь.

  Світлу пам’ять загиблих, серед яких, у когорті Героїв Небесної Сотні, два жмеринчанина – Валерій Брезденюк та Леонід Полянський, вшановано хвилиною мовчання.

  З імпровізованої сцени лунали вірші сучасних поетів та пісні патріотичного змісту. Проникливі слова лунали із вуст ведучих урочистого заходу, підготовленого працівниками та вихованцями районного будинку культури.

  Урочистою ходою громадськість району вирушила до стенда, присвяченого Героям Небесної Сотні та загиблим в антитерористичній операції на сході України. До пам’ятного знаку покладено корзину квітів.

  Герої не вмирають! Слава Україні! Слава її героям!