Вогонь-слова в гармонії сполуки –
  Ото і є поезія жива.
  Чужинців луки, оболонь і луки,
  Тужлива птаха – кобза степова...
  Слова! Ах, музика душі – слова!
  Степан Литвин

  Переді мною, на столі, лежить нова книга з серії "Літературне краєзнавство" упорядкована відомим поетом, членом НСЖУ, керівником міськрайонного літературно-мистецького об'єднання "Калинове гроно" Володимиром Горлеєм під назвою "Поет Кармалюкового краю".

  Так, саме поетом Кармалюкового краю назвав Степана Литвина його земляк, фольклорист і краєзнавець Володимир Вовкодав. Сьогодні Степан Михайлович разом з родиною проживає у Києві, але душа його навічно оселилася у рідному селі Кармалюкове.

  16 листопада делегація жмеринчан завітала до відомого земляка, щоб надати йому шану та привітати з одержанням літературної премії ім. Володимира Забаштанського.

  На зустріч з поетом, лауреатом літературної премії ім. Володимира Сосюри Степаном Литвином приїхали поет, член Національної Спілки журналістів України Володимир Горлей, Браїлівський селищний голова Валерій Резедент, фотокореспондент Олександр Загурський, працівник міського історичного музею Світлана Мартинчик та провідний бібліограф-краєзнавець КЗ "Жмеринська центральна районна бібліотека ім. В.П. Вовкодава" Лариса Тупчій. Вже у Києві до нас приєднався вінницький поет Віктор Цимбал.

  • Я, по суті, цілий вік підсудний –
  • Для судів небесних і земних.
  • Кармалюк, Шевченко – строгі судді.
  • Забаштанський також серед них.

  Так писав про Володимира Забаштанського наш земляк у вірші "Він – сумління наше", бо їх пов'язувала багаторічна дружба.

  5 жовтня в смт Браїлів відбулося відкриття пам'ятника відомому Шевченківському лауреату та вручення дипломів лауреатам премії ім. В. Забаштанського, одним з них і є Степан Михайлович. У Браїлівській громаді започатковано гарну традицію згідно рішенню позачергової 24-ї сесії Браїлівської селищної ради 7-го скликання від 08.09.2017 року. Але Степан Литвин не зміг бути присутнім на церемонії вручення премії.

  У гарній українській вишиванці зустрів нас Степан Михайлович з дружиною Ольгою Гнатівною. До них приєдналися донька Світлана з чоловіком Богданом. В теплій, дружній обстановці відбулася наша зустріч.

  З вітальним словом до Степана Литвина звернулися всі земляки. Володимир Горлей подарував нову книгу, яка нещодавно побачила світ у Вінницькому видавництві "Нілан-ЛТД" під назвою "Поет Кармалюкового краю". Валерій Резедент вручив землякові диплом та медаль лауреата літературної премії ім. В. Забаштанського. Від Вінницької обласної письменницької організації Степана Михайловича привітав Віктор Цимбал. Лариса Тупчій подарувала поетові власну книгу "Мої славетні земляки", де є матеріал і про нього. Всі бажали Степану Литвину довгих років життя та творчих успіхів.

  • Лариса Тупчій –
  • провідний бібліограф-краєзнавець
  • КЗ "Жмеринська ЦРБ
  • ім. В.П. Вовкодава"