Ніхто не буде заперечувати, що здоров’я у житті – найбільший скарб. Ті, хто стоять на порозі майбутнього, розуміють істину: тільки здоров’я дасть можливість знайти улюблену професію, приміряти на себе різні ролі, опанувати будь-яку справу, впевнено йти до омріяних вершин.

  17 листопада 2017 р. в районному Будинку культури відбувся І (районний) етап Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я» .

  Мета даного заходу - розвивати творчі здібності, згуртовувати учнів, створювати умови для дружнього спілкування, виявлення талантів, стимулювати впевненість у собі і ініціативність у пропагуванні здорового способу життя.

  Для участі у фестивалі були запрошені команди загальноосвітніх навчальних закладів. Учасники мали можливість ознайомити присутніх із власними креативними думками, розповсюдити кращий досвід із профілактики запобігання негативним проявам серед молоді, використовуючи вокальні, хореографічні, спортивні здібності, літературно-мистецькі засоби, власне бачення проблеми з активної позиції самих підлітків, що було переконливим і несло мотивацію на здоровий спосіб життя.Всіх команд-учасників було вісім.

  Учасниками компетентного журі, перед яким стояло нелегке завдання побачити, зрозуміти, аргументувати і оцінити, були начальник відділу освіти Жмеринської РДА, депутат районної ради Цимбал І.В. (голова журі), головний спеціаліст відділу освіти Лукова А.Г., методист відділу освіти Кошкін Ю.Ю., директор Жмеринського РБТШЮ Ланова А.Д., керівник театрального гуртка Головня В.В., методист РБК Посвалюк І.Г.

  Після проведення жеребкування першими на сцену було запрошено неоднократного переможця районних конкурсів, активного учасника обласних фестивалів – харизматичну команду Мартинівської школи, яка впевнено, вміло і влучно донесла до присутніх важливість здорового способу життя. В костюмах кольору життя другими виступала команда Могилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, учасниками-дівчатами якої було охоплено велику кількість вміло обіграних здоров’язберігаючих напрямків. Команда Станіславчицької школи «Life» продемонструвала присутнім різноманітну тематику, більше уваги звертаючи на те, що позитивно впливає на самопочуття і здоров’я. Наймолодшим учасником фестивалю була весела, комічна, музична команда Рівської ЗОШ І-ІІ ст., учасники якої акцентували увагу на спортивних вміннях і показали на сцені справжню рухову активність. Кольоровою гамою не тільки одягу, а й настрою, співу, танцю здивувала присутніх команда Жуковецької ЗОШ І-ІІ ст. «Смайлик». Вона впевнено довела, що може конкурувати на рівні команд шкіл І-ІІІ ст. Оригінально і неповторно виступили учасники команди Почапинецької ЗОШ І-ІІІ ст. «Пульс», поєднавши минуле, зокрема козацьку добу, і сучасне в єдиному пориві боротьби зі шкідливими звичками. Яскраві костюми органічно доповнювали виступ. Команда Кармалюківської ЗОШ І-ІІІ ст. «Наша молодь» показала злагоджені спільні кроки в усвідомленні важливості даної теми. Останніми на сцені були учасники команди Браїлівської ЗОШ І-ІІІ ст. імені В.О.Забаштанського «GLORIA». В своєму виступі вони по-сучасному розкрили переваги здорового способу життя, наголошуючи на позитиві. Вперше увагу було сфокусовано на медичній активності, що передбачає систематичні медичні обстеження і профілактику захворювань. Останнім акордом виступу був «будинок здоров’я» як символічний образ щасливого майбутнього.

  Голова журі Цимбал І.В. детально зупинилася на характеристиці виступу команд-учасників, взявши до уваги думку кожного члена журі. Інна Володимирівна наголосила на оригінальності сценаріїв, на життєвій необхідності раціональних підходів в плані збереження здоров’я, яскравих харизматичних способів донесення його важливості до широкої аудиторії.

  За результатами конкурсних змагань найкращі вміння у пропаганді здорового способу життя продемонструвала команда «GLORIA» Браїлівської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені В.О.Забаштанського, тож і перемогла. ІІ місце виборола команда Мартинівської ЗОШ І-ІІІ ст., ІІІ – Могилівської ЗОШ І-ІІІ ст.

  Безперечно, що подібні заходи в невимушеній ігровій формі формують модель молодої людини, здатної розумно і систематично дбати про здоров’я, пропагувати здоровий спосіб життя, успішно будувати омріяне щасливе майбутнє. Однак при цьому не потрібно забувати, що цей шлях нелегкий і потребує наполегливої цілеспрямованої щоденної праці.