До Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів надійшла інформація системи швидкого повідомлення про якість продуктів харчування в ЄС (RASFF) від 18 жовтня 2017 року № 2017. 1685 про виявлення високого рівня нітратів в дитячому харчуванні що експортується з Литви (виробництва UAB KANIU) до окремих держав членів ЄС і в тому числі України.

  У зв'язку з цим просимо Вас не купувати дитяче харчування вищезазначеного виробника та повідомляти в випадку виявлення його у торгівельній мережі, аптеках тощо по телефону 2-19-21, 2-16-81.

  Всі суб'єкти господарювання що здійснюють обіг харчових продуктів зобов'язані припинити реалізацію дитячого харчування вищезазначеного виробника та повідомити про це Жмеринське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області.

  Довідково: нітрати - це азотисті сполуки, що володіють токсичною дією. При вживанні високих доз нітратів з питною водою, чи продуктами харчування через 4—6 годин проявляються характерні симптоми нітратного отруєння: нудота, задуха, посиніння шкірних покривів і слизових оболонок, діарея. Це часто супроводжується загальною слабкістю, головокружінням, запамороченням, болями у потиличній частині голови, тахікардією.