Епідемічна ситуація з особливо небезпечних інфекцій з початку року не ускладнювалась. Не реєструвались в області випадки захворювань серед людей на сказ, сибірку, бруцельоз, туляремію та холеру.

  В структурі інфекційної захворюваності традиційно найбільшу частку склали кишкові інфекції - 66,8%, на другому місці - педикульоз та короста (8,3%), туберкульоз органів дихання - 6,4%, та інфекції, які передаються повітряно-крапельним шляхом займають четверте місце і складають 3,5% від усіх інфекційних нозологій.

  На території області за 9 міс.2017р. було зареєстровано 4 спалахи гострої кишкової інфекції, з них 3- в побуті та 1 в ДНЗ. Постраждало 26 осіб, в т. ч. 17 дітей. Під час розслідування спалахів була виявлена-Salmonella. Сприяло виникненню спалахів недотримання правил особистої гігієни, технологічних умов приготування та зберігання страв, порушення санітарно-гігієнічних вимог. З початку 2017 року частка гастроентероколітів становила 96,4%. Всього зареєстровано 4704 випадків , проти 4951 випадків у 2016 році. Основним фактором передачі збудників цих захворювань були харчові продукти - 86,1%, серед яких продукти домашнього походження склали- 46,5%, продукти придбані на ринку - 23,7%, придбані в магазині - 20,6%, інші продукти - 9,0%. Захворюваність на дизентерію за 2017 р. -13 випадків, за 2016 р.-10. В поточному році відмічається значне зниження захворюваності на сальмонельоз . Зареєстровано 162 випадки, що на 43,9% нижче минулорічних показників.Захворюваність вірусними гепатитами знизилась на 39,0% .Серед гострих гепатитів зросла захворюваність вірусним гепатитом А, і склала 2,7 %. Найвищі рівні захворюваності були зареєстровані на території Хмільницького та Барського районів. Захворюваність гострими вірусними гепатитами В та С знизилась в 2 рази і склала 2,7 %. Зареєстровані 3 летальні випадки від правця серед дорослих в Козятинському, Іллінецькому та Чернівецькому районах. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року зросли в 2,3 рази показники захворюваності краснухою та в 1,2 рази- кашлюком. З початку року зареєстровано 23 випадки кору. Серед захворілих 17 дітей. Випадки реєструвались на території м. Вінниця, Козятинського, Калинівського, Літинського, Тростянецького, Тиврівського та Хмільницького районів. В 2016 році випадки кору не реєструвались. Рівень захворюваності на туберкульоз органів дихання знизився на 21,3%. За 9 місяців поточного року зареєстровано 18 випадків лептоспірозу. Три випадки захворювань у жителів Погребищенського. Шаргородського та Чечельницького районів закінчились летально. Випадки захворювань серед людей на сказ не реєструвались.

  Всього, з початку поточного року курс антирабічних щеплень призначено 748 особам.

  Фельдшер санітарний відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Жмеринського районного управління ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області Музика І.М.