Така була мета наради із землевпорядниками сільських, селищної рад та керівниками територіальних громад району, яка відбулась 9 листопада 2017 року в райдержадміністрації. Участь у роботі наради взяли перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Монастирський, заступник голови райдержадміністрації Олег Матвієнко, начальник відділу у Жмеринському районі Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області Антоніна Гуліцька.

  Розпочинаючи зібрання, Олег Матвієнко довів до відома присутніх інформацію про ситуацію в державі навколо земельних відносин, акцентуючи увагу на злочинних схемах, які застосовують сільгосппідприємці для заволодіння земельними ділянками. А це і подвійна реєстрація, рейдерство, підкуп, обман орендодавців, ін. Він закликав присутніх проводити роз’яснювальну роботу серед населення, проявляти пильність у стосунках із новими фермерами щодо перезаключення договорів оренди земель, не піддаватись спокусі великих обіцянок, а об’єктивно зважувати ситуацію, не допускати неправомірних махінацій навколо земельних відносин.

  Про нововведення в земельному законодавстві та забезпечення земельними ділянками учасників АТО інформувала начальник відділу у Жмеринському районі Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області Антоніна Гуліцька. Вона закликала присутніх проводити постійний моніторинг та відслідковувати всі стадії оформлення земельних ділянок учасникам бойових дій на сході України.

  Учасникам наради представлено нещодавно призначеного державного інспектора у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотримання законодавства про охорону земель на території Вінницької області Анатолія Сатановського. Він детально інформував про свої повноваження та завдання. Акцентував увагу на роботі щодо проведенню обліку земель, контролі за наданням права використання земельних ділянок, ін.

  По завершенні наради фахівці надали ґрунтовні відповіді на запитання присутніх.