У Жмеринці відкрито пам’ятний хрест "Загиблим воїнам за Україну". Воїнам, які поклали своє життя на вівтар перемоги заради рідної держави та всіх українців.

  Урочисте відкриття пам’ятного знаку відбулось 4 листопада 2017 року, в день поминальної суботи на території Української автокефальної православної Церкви Різдва Пресвятої Богородиці.

  Представники влади, громадські активісти, прихожани церкви та просто небайдужі жмеринчани зібрались для того, щоб вшанувати світлу пам'ять Героїв, які поклали своє життя за незалежність України.

  Право відкрити пам’ятний знак доручили представнику Національного корпусу у Вінницькій області Олександру Яремчуку та представнику Національного корпусу Жмеринського району Сергію Швецю.

  У невимовній скорботі присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять воїнів УНР та УГА. Зачитано імена героїв, учасників бойових дій на території інших держав та загиблих в ході проведення антитерористичної операції на Сході України. Священнослужитель о. Сергій зачитав імена офіцерів армії УНР, які служили в 3 Стрілецькій бригаді, яка базувалась в м. Жмеринка.

  Священнослужитель Греко – Католицької церкви о. Ярослав зачитав імена загиблих воїнів УГА.

  Перед присутніми виступив Жмеринський міський голова Анатолій Кушнір.

  У своєму виступі керівник апарату райдержадміністрації Тетяна Москальчук зазначила, що кожне ім’я зачитане під час мітингу золотими літерами вкарбоване в історію нашого краю та України. Адже кожен із воїнів на вівтар незалежності поклав найдорожче – своє життя. Закликала присутніх пам’ятати всіх, хто на різних етапах історії виборював незалежність нашої держави.

  Представник Національного корпусу у Вінницькій області Олександр Яремчук та представник Реєстрового Українського козацтва в м.Жмеринка Віктор Антонюк закликали всіх об’єднатись навколо спільної ідеї розбудови України, як великої міцної держави.

  Від імені сімей загиблих на Сході України слово тримала дружина Петра Шептицького – Інна Володимирівна.