Пройшло 30 років, але чорний біль нашої землі полум’янить вогнищем скорботи.

  Берег Прип’яті. Мирна весняна українська ніч з 25 на 26 квітня 1986 року… Ця дата назавжди залишиться в пам’яті людства. О 1 год. 23 хв. 40с., коли всі спали безтурботним сном, над четвертим реактором Чорнобильської атомної електростанції несподівано нічну темряву розірвало велетенське полум’я. Почався новий відлік українського часу.

  Саме цим сумним подіям 30-ти річної давнини було присвячено вечір-спомин «Чорнобиль немає минулого часу», проведений в читальній залі КЗ "Жмеринська центральна районна бібліотека". До заходу було підготовлено виставку - інсталяцію «Чорнобиль - лихо земне».

  На вечір - спомин завітав учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Дремух Віталій Васильович, який розповів учням 8-А та 8-Б класів ЗОШ І-ІІІ ст. №3 (класні керівники І. В. Адамусік та С. М. Москвічова ) цікаві факти про ті трагічні події. Під час заходу діти мали змогу переглянути фільм-хроніку, який було продемонстровано працівниками Жмеринської кіновідеомережі.

  Урятований світ – найкращий пам’ятник тим, хто загинув у чорнобильському пеклі. Пам’ятаймо про них і робімо усе, щоб ніколи не падала на землю гірка зірка – Полин…

  Бібліотекарі КЗ "Жмеринська ЦРБ" А. Стус, А. Шеремета