Моє Поділля – стежка руса
  До богоокої ріки,
  Від Коцюбинського до Стуса
  Стоять у слові земляки...

  Цими словами Михайла Каменюка розпочалася презентація нової книги про наших славетних земляків, яка нещодавно відбулася в КЗ "Жмеринська центральна районна бібліотека ім. В. П. Вовкодава".

  Земляки – вдумайтесь, яке це багатогранне українське слово. Згідно з словником "земляки" – уродженці однієї місцевості, та це означає не тільки географічну спільність людей, але й спорідненість духу, єдність коріння, а також любов до своєї рідної землі.

  Мабуть і тому Лариса Ладівна Тупчій назвала свою книгу "Мої славетні земляки". До якої вміщено статті, які присвячені життю і творчості видатних особистостей Жмеринщини. Це – письменники та митці, краєзнавці та громадські діячі, які жили і творили в різні часи, а деякі з них є нашими сучасниками. Хочеться назвати декілька імен маловідомих земляків, які увійшли до цього збірника. Це – художник, чарівник сміху Анатолій Базилевич; критик, літературознавець, доктор філологічних наук, професор Галина Бєлая; актриса Євдокія Боярська; письменниця Дузя Лейдман-Жилко (Докія Жмер); громадсько-політичний і культурний діяч, журналіст, міністр внутрішніх справ Директорії УНР Олександр Саліковський; художник, "під ноги якого впав Париж" Василь Хмелюк; письменниця, актриса театру, фольклорист, уродженка с. Новоселиця Жмеринського району Софія Тобілевич та багато інших.

  Автор книги Лариса Тупчій – людина творча, вдумливий розпорядник книжкових знань, які вона хоче передати всім і кожному. Сама доля розпорядилася так, щоб Лариса працювала бібліографом-краєзнавцем. Переступивши поріг бібліотеки, вона присвятила себе вивченню історії рідного краю. Лариса Ладівна безкорисливо, щедро, з повною віддачею служить суспільству і користувачеві.

  На презентацію її книги завітали гості: заступник керівника виконавчого апарату Жмеринської районної ради з питань європейської інтеграції та зовнішніх зв'язків Наталя Віталіївна Рожок, начальник відділу культури і туризму Жмеринської РДА Юрій Олексійович Рубан. Також приїхали привітати нашого автора гості із Літина. Це – керівник літературно-мистецького об'єднання "Дзвінкова криниця", поетеса, автор багатьох поетичних збірок Зінаїда Василівна Сидорчук; учасниця літературно-мистецького об'єднання, поетеса, адвокат Лариса Іванівна Слободяник; бібліограф Літинської районної бібліотеки, учасник літературно-мистецького об'єднання, декламатор художнього читання Сергій Красноголов; бібліограф-краєзнавець Літинської районної бібліотеки Ніна Борисівна Римаренко.

  Прийшли привітати журналісти, члени міськрайонного літературно-мистецького об'єднання "Калинове гроно", колеги, друзі.

  Лариса Ладівна розповіла присутнім про наших славетних земляків, які ввійшли до збірника.

  Гості дарували квіти та подарунки, читали вірші, самодіяльний композитор, поет Леонід Тодосюк дарував свої пісні.

  Працівниками бібліотеки був оформлений стенд "Мої славетні земляки" та стенд з світлинами "Мої життєві витоки", влаштований перегляд творчого доробку автора "Творче кредо Лариси Тупчій".

  З любов'ю до рідної землі написана ця книга, яка безперечно внесе неоціненний вклад в краєзнавчу роботу бібліотек району. Кожен книголюб і кожна людина, яка цікавиться краєзнавством, знайде в ній багато корисної, рідкісної і цінної інформації. Більше скажу, вона стане в пригоді юним користувачам, які вивчають історію рідного краю.

  Тож побажаємо нашій Ларисі Ладівні міцного здоров'я, щастя, добробуту, любові від людей і від своїх рідних, а також від читачів, мудрості, надії у здійсненні планів та мрій, творчості й натхнення, щоб ще не одна книга її побачила світ.