- Якщо ви працюєте за комп’ютером протягом робочого дня, раз у півгодини хоча б пару хвилин дивіться куди завгодно, тільки не на монітор, наприклад - у вікно.

  - Вставайте з-за столу при першій нагоді. Навіть сидячи можна потягуватися й міняти положення тіла. Взагалі, намагайтеся більше рухатися протягом дня.

  - Уникайте пилу: всі паперові завали на вашому столі – пилезбірники. Там, де пил, там мікроби і хвороби – алергія й астма.

  - Випромінювання від звичайного стаціонарного телефону набагато менше, ніж від стільникового, тому радимо більше спілкуватися саме за допомогою нього.

  - Відмовтеся від перекусів! Не можете цього зробити? Спробуйте їсти фрукти, горіхи замість цукерок та печива. Обідайте вчасно - легкий обід найкорисніший.

  - Не вживайте багато кави, її користь для здоров’я сумнівна. Краще пийте сік – грейпфрутовий, апельсиновий або інший, якій вам до смаку.

  - Ваш комфорт та працездатність залежать від того, наскільки зручний ваш стілець, особливо якщо ваша робота «сидяча». Геть незручні стільці!

  - Дотримуйтесь температурного режиму в робочому приміщенні, користуйтеся кондиціонером з обережністю: він сушить повітря, а це шкодить вашому здоров’ю. Регулярно провітрюйте приміщення, в котрому ви працюєте.

  - Вибирайте зручне взуття, одяг з натуральних тканин, це складові комфорту.

  - Якщо у вас розболілася голова, не поспішайте приймати ліки. Причиною болю може бути духота, сухе повітря, звичайна перевтома, занадто близько розташований монітор комп’ютера. Усуньте причину, відпочиньте протягом 5-10хв., біль мине!

  - Хвороба, перенесена на ногах, загрожує її швидким повторенням, а також ускладненнями в майбутньому.Хворійте вдома, не наражайте на небезпеку своїх колег!

  - Не відкладайте щорічну планову відпустку на наступний рік, інакше ризикуєте заробити синдром хронічної втоми. По можливості дробить свій відпочинок на кілька частин, якщо тижневого або двотижневого відпочинку вам досить.

  - Постійне невдоволення роботою, колегами, оточенням, самою професією – причина стресів. Цей стан також є причиною постійної стомленості, дратівливості, багатьох захворювань.

  - Знаходьте для себе заняття: неробство, як не дивно, стомлює більше ніж навантаження. Якщо невідкладної роботи немає, зробить щось на майбутнє, або зробить добру справу - допоможіть колезі по роботі.

  - Трудоголіки потребують більше приємних вражень, тому не перевантажуйте себе надмірною кількістю роботи, її ціна – стрес та хвороби в майбутньому!

  - Посміхайтеся частіше! Доведено: посмішка сприяє виробленню ендорфинів, а вони дають відчуття спокою, радості, поліпшують настрій і продовжують життя.

Пам’ятайте!

  • Робота – це лише частина вашого
  • життя, але не єдиний його зміст.
  • Почувайтеся комфортно на своєму
  • робочому місці та отримуйте від
  • своєї праці лише задоволення.

  БЕРЕЖИТЬ ЗДОРОВ’Я!

  НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ЦЗ ТА БЖД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ