Навчально-методичне заняття з представниками органів місцевого самоврядування, відповідальних за роботу консультаційних пунктів з питань цивільного захисту

  В Жмеринській районній державній адміністрації 1 листопада 2017 року відбулося навчання відповідальних осіб консультаційних пунктів з питань цивільного захисту при сільських, селищній радах.

  Навчання проводила заступник завідувача обласних та в м.Вінниця курсів удосконалення керівних кадрів 2 категорії Г.Дем’янюк за участю завідувача сектору з питань цивільного захисту райдержадміністрації Н.Яковець.

  Про мету зібрання, порядок денний інформувала присутніх Н.Яковець, зазначила, що згідно чинного законодавства такі навчання проводяться кожні 5 років.

  Г.Дем’янюк розпочала лекцію з питання про функції консультаційних пунктів, забезпечення їх необхідними організаційно-розпорядчими документами. Вела мову про залучення до роботи пунктів спеціалістів різних сфер діяльності для проведення консультацій населенню.

  Зупинилася на напрямках, за якими має діяти консультативний пункт, облаштуванні інформаційного куточка в сільських, селищній раді, його наповненні. Розповіла про постійну та змінну інформацію, яка має бути розміщена на стенді, накопичення матеріально-інформаційної бази.

  Після розгляду організаційних питань перейшли до більш детального вивчення матеріалу, мінімальний об’єм якого потрібен кожній відповідальній особі для того, щоб належно організувати інформування населення про надзвичайні ситуації.

  Зокрема, розглянуто питання як розрізнити надзвичайну ситуацію та подію; які існують рівні надзвичайних ситуацій; класифікаційні ознаки, за якими визначають рівень НС; поділ надзвичайних ситуацій за характером походження; про новації в законодавчій базі. Лектор інформувала присутніх про оповіщення населення під час виникнення НС; про засоби індивідуального та загального захисту; евакуацію населення. На прикладі ситуації, яка сталася в Калинівському районі розглянуто всі організаційні питання цивільного захисту, які покладено на органи місцевого самоврядування, зокрема, оповіщення, евакуацію та розміщення евакуйованого населення.

  Також Г.Дем’янюк детально зупинилася на питаннях надання першої медичної допомоги постраждалим та травмованим під час надзвичайних ситуацій чи подій.

  Важливість проведеного заходу полягає в наданні допомоги відповідальним особам консультаційних пунктів з питань цивільного захисту для підвищення ефективності їх просвітницько-інформаційної роботи і пропаганди знань з питань захисту та дій у надзвичайних ситуаціях серед населення.