Великдень – найбільше християнське свято. Воскресіння Христове – це символ перемоги життя над смертю, торжество свободи та любові. Традиційно до Великодня готують святковий кошик і вишитий рушник – саме в ньому до церкви несуть паски, крашанки, писанки та інше. Писанка відома багатьом народам світу. Ще в дохристиянський період у слов’ян, існував звичай: весною коли святкувався прихід нового року, дарувати один одному "красні яєчка" – крашанки. Окрім крашанок виготовляли, ще й писанки. Це мистецтво вимагало більшої майстерності.

  Вже стало доброю традицією для усіх бажаючих, на передодні Великодніх свят у КЗ "Жмеринська ЦРБ" проводити майстер-класи з написання писанок. Запрошені досвідчинні майстрині Людмила Доноаге, Тетяна Скрима та Альона Лазнюк ділились досвідом і навчали дітей, як правильно писати писанки.

  Хоча власне Великдень – свято християнське, але тут не все так однозначно. У ньому закріпилися елементи весняних обрядових дійств. Упродовж усіх свят весняного циклу у давнину виконувалися веснянки.

  Учасники майстер-класу також мали нагоду відчути дух старовини та поглибити свої знання про нашу славну минувшину, та переглянути дійство "Великодні гаївки", яке підготували учасники творчого об'єднання "Синій птах" керівник Ірина Козловська та Альона Шеремета.

  Тож хочеться побажати усім, гарних, щедрих та веселих свят, і щоб це відчуття світлої радості, збереглося у наших душах на цілий рік.

  Провідний бібліотекар С. Заступ
  Бібліотекар А. Шеремета