Уже в котрий рік у жовтні проходить щорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек у рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек з метою розкриття потенційних можливостей шкільної бібліотеки, підняття її престижу, привернення уваги вчительської, учнівської та батьківської громадськості до проблем шкільної бібліотеки та популяризації читання в Україні.

  З 02 по 27 жовтня 2017 року в Рівській ЗОШ І-ІІ ст. проходив місячник шкільних бібліотек, в рамках якого було проведено ряд заходів, спрямованих на виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 12.08.2014 № 931

«Про проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек» в Україні. Цього року він проходив під гаслом: «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя».

  Зміцнення здоров’я дітей є однією з актуальних проблем нашого суспільства. Швидкі темпи зростання захворюваності та інвалідності дітей шкільного віку, недотримання гігієнічних нормативів щодо навколишнього середовища, в якому перебувають діти, незбалансованість харчування, дефіцит мікроелементів і вітамінів, гіподинамія, травматизм, тютюнопаління, вживання алкогольних напоїв, токсичних і наркотичних речовин, ранній початок статевого життя, недостатній рівень сформованості навичок безпеки життєдіяльності, поширення ВІЛ-інфекції, туберкульозу, захворювань, що передаються статевим шляхом тощо, потребують посилення роботи в навчальних закладах з формування в учнів навичок здорового способу життя. Сьогодні як ніколи потрібні нові підходи й шляхи до усвідомлення учнівською молоддю необхідності зміцнення здоров’я, розвитку культури здоров’я.

  До пошуку ефективних шляхів розв’язання проблеми соціального здоров’я молоді долучаються й шкільні бібліотеки. Бібліотеку завжди називали аптекою душі, місцем, де лікують словом та книгою, тому важливо, щоб кожна шкільна бібліотека стала центром збереження здоров’я та осередком формування здоров’язберігаючої компетентності учнів.

  Місячник шкільних бібліотек в школі розпочався з інформаційного повідомлення про план проведення заходів, а також висвітленням тематичних матеріалів на стенді «Вісник».

  Було оформлено активом шкільної бібліотеки тематичну виставку книг: «За здоровий спосіб життя», конкурс малюнків «Я за здоровий спосіб життя», випуск інформаційної листівки «Корисні та шкідливі звички». Яцькова Л.С. підготувала і провела вікторини для учнів 1-4 та 5-9 класів «В здоровому тілі – здоровий дух», а 24 жовтня учні Рівської ЗОШ І-ІІ ст. разом із вчителями Яцьковою Л.С.та Зелінською С.А завітали до КЗ «Жмеринської центральної районної бібліотеки ім. В. П. Вовкодава» м. Жмеринки.

  Отже, Місячник пройшов цікаво, змістовно, а діти змогли усвідомити велику роль книги в житті людини як сучасності, так і майбутнього. Місячник читання закінчився, але не закінчилось спілкування з книжкою.