В Жмеринському районі з 17 вересня по 17 жовтня 2017 року проходить „Місячник Цивільного захисту”. Серед заходів, що заплановані в ході місячника, 10 жовтня в Браїлівській ЗОШ І-ІІ ступенів пройшли практичні навчання з відпрацювання ввідної „Пожежа в приміщенні школи”. Евакуація учнів з приміщення школи проводилася після оповіщення про навчальну тривогу.

  На подвір’ї школи учнів чекала бригада швидкої медичної допомоги та автомобіль пожежної допомоги з фахівцями Жмеринського районного сектору ГУ ДСНС України у Вінницькій області.

  Учні вишикувалися перед школою. Після переклички класні керівники доповіли директору школи Смирнову Миколі Анатолійовичу про успішну евакуацію ввіреного їм класу.

  Фахівці оперативно-рятувальної служби пояснили дітям як себе поводити під час пожежі: не панікувати, не забувати власні речі, щільно закривати двері класів, що унеможливить розповсюдження вогню, не штовхатися та, по можливості, допомогти слабшому. Наголошувалося на тому, що електропостачання споруди, в якій виник вогонь, має бути обов’язково припинено.

  Для кращого засвоєння практичних навичок з надання першої медичної допомоги рятувальниками на ношах було винесено „травмованого учня”. Медичний працівник бригади швидкої медичної допомоги на вдаваному потерпілому застосувала спосіб сприяння відновленню дихання та навчила техніці накладання джгута для зупинки кровотечі.

  Жмеринські рятувальники ознайомили дітей з багатофункціональними можливостях автомобіля пожежної допомоги та продемонстрували як працює його обладнання.

  Перед учнями виступив заступник начальника 8 – ДПРЧ у м. Жмеринка та Жмеринського району 2- ДПРЗ ГУДСНС України у Вінницькій області Віктор Сергійович Поліщук та його колеги. Діти побачили гідроножиці, якими розрізають метал будь якої товщини та визволяють постраждалих з металевої пастки, пощупали та оцінили костюм пожежника англійського виробництва і електричні засоби захисту.

  Для рятування людей з водяної або льодяної пастки в автомобілі є надувний човен та рятувальна соломина, рятувальний круг, жилет та мотузка.

  Входячи в задимлене приміщення, крім захисного костюма, пожежники користуються апаратом постауера для захисту органів дихання та зору. Діти радо на собі спробували дані засоби. Також було продемонстровано надувну подушку для підйому автомобіля, ємність для води розміром 500 л та стаціонарну автономну електростанцію.

  Учні жваво та активно долучалися до спілкування з професіоналами. Отримані знання про правила поводження під час виникнення надзвичайних ситуацій допоможуть їм в подальшому житті залишитися здоровими та неушкодженими.