Популярна схема обману, якою користуються шахраї «ваш син потрапив до поліції», продовжує працювати і надалі. Жмеринський відділ поліції розшукує зловмисника, який у такий спосіб привласнив кошти у пенсіонерки. До 65-річної жінки зателефонував невідомий, який представився працівником поліції, та повідомив, що її син керуючи автомобілем збив людину і проти нього відкривають кримінальне провадження.

  Незнайомець пообіцяв допомогти, але для цього необхідні гроші. Розгублена пенсіонерка одразу ж погодилась заплатити та перерахувала зловмиснику 5000 гривень через термінал «Приватбанку» на вказаний рахунок.

  Поліція закликає громадян не довіряти подібним дзвінкам та не поспішати виконувати умови шахраїв. Якщо невідомі під різними приводами просять перерахувати чи віддати гроші – не гайте часу, відразу ж звертайтеся до поліції.

  Ще одна з розповсюджених систем шахраїв, злодії використовують схему «отримання виграшів». Зловмисники надсилають громадянам смс-повідомлення про виграш автомобіля в акції, за його отримання пропонують сплатити обов’язковий збір або попередній платіж тощо. Поліцейські закликають громадян бути пильними. Якщо ви не брали участь у розіграші автомобіля або інших цінних речей, то смс-повідомлення яке надійде на ваш мобільний має насторожити, що вас намагаються обдурити. При проведенні офіційних акцій організатори ніколи не просять учасника перерахувати гроші для отримання призу.

  Не варто довіряти й особам, які телефонують та представляються банківськими працівникам. Непоодинокі випадки коли особа представляється із служби безпеки банку та просить назвати код та номер картки для профілактики та безпеки рахунку. Вказавши дану інформацію «псевдо банкірові» громадяни залишаються без заощаджень.

  Поліція вкотре звертається до громадян, бути обачними! Ніколи не називайте незнайомцям свої особисті дані, номера карткових рахунків та пін – кодів. Не здійснюйте незрозумілі для Вас операції та не виконуйте інструкції незнайомих осіб.

  Телефон до чергової частини Жмеринського ВП ГУНП (04332) 2-00-59, 097-260-79-04 або «102».

  ЖМЕРИНСЬКИЙ ВП ГУНП