9 жовтня у працівників Жмеринського центрального відділення поштового зв’язку, як і багатьох тисяч їхніх колег по всій країні і за рубежем, свято — Міжнародний день пошти. Цьогоріч вони його зустрічатимуть, як завжди, у напруженому робочому ритмі. Ось лиш окремі цифри і факти, які свідчать про це. Наші земляки-поштовики надають своїм споживачам у місті та районі,— а це практично кожен із жителів Жмеринщини, — близько 50 різних послуг.

  У їхньому переліку, звісно, на передньому плані залишається доставка газетно-журнальної продукції. Якщо взяти друге півріччя нинішнього року, то це приблизно 11 тис. видань, багато з яких виходять не один раз на тиждень. У сумках листонош і різні листи, бандеролі, продукти харчування, пенсії, всілякі соціальні допомоги... Прийом всіх видів платежів — теж справа поштовиків. Із травня плюс до традиційних видів послуг наші поштовики додали ще один — експрес - доставку відправлень.

  Колектив жмеринських поштовиків останнім часом омолодився, проте й далі залишається майже повністю жіночим. Із 98 листонош тільки двоє чоловіків. Четверо водіїв, електромонтер — теж чоловіки. Решта — жінки. Відповідно і роботи їм дістається незрівнянно більше.

  А робота ця відповідальна. Будь-хто її виконувати не зможе, адже, крім відповідальності, для листоноші дуже важливі пунктуальність, чесність, хороша пам'ять і фізична витривалість. Бажано мати міцне здоров’я та імунітет, адже працювати доводиться на свіжому повітрі, у будь-яку пору року, за будь-якої погоди і в постійному контакті з людьми. Листоношу завжди чекають із нетерпінням, а для самотніх вона часто чи не єдина людина, з ким можна поспілкуватись, від кого можна довідатись місцеві новини...

  Нині Укрпошта, як і багато інших галузей в країні, перебуває в стані реформування. Не так давно вона набула статусу публічного акціонерного товариства — за європейським зразком. Хотілося б, аби за європейськими мірками оплачувалась і робота поштовиків. Вони цього варті.

  Щиро вітаючи наших друзів, помічників у донесенні до мешканців міста та району актуальної інформації про життя країни, області, регіону, бажаємо їм міцного здоров’я, успіхів у нелегкій праці, оптимізму, особистого щастя.

  Колектив редакції газети «Жмеринський меридіан»