Велику честь мала Жмеринщина 7 жовтня 2017 року – для звершення чину освячення храму на честь Святих мучеників Косми і Даміана до с.Леляк прибув Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

  Хлібом-сіллю Патріарха зустрічала велика громада Жмеринського району та с.Леляк, зокрема. Привітали Святійшого владику голова Жмеринської районної державної адміністрації О.Легеза, заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації О.Крученюк, начальник управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації І.Салецький.

  Відбулася церемонія освячення храму та хресний хід, після якого Святійший владика відслужив Божественну Літургію спільно з Високопреосвященним Агапітом, архієпископом Вишгородським, керуючим справами Київської Патріархії, Високопреосвященним Михаїлом, архієпископом Вінницьким і Брацлавським, Високопреосвященним Федором, архієпископом Полтавським і Кременчуцьким, духовенством Вінницької єпархії.

  В цей день настоятель храму ієрей Леонід Доценко був нагороджений правом носіння протоієрейського хреста.

  Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет з проповіддю звернувся до прихожан, в якій вів мову про роль церкви для людей, силу віри і важливість духовної складової життя. Відзначив зростання духовності в Україні, адже впродовж 25 років незалежності нашої держави споруджено понад 3,5 тисячі православних храмів.

  Щиро подякував Святійшому владиці за візит архієпископ Вінницький і Брацлавський Михаїл. Відзначив його заслуги перед Церквою та труди, яких він докладає заради своєї пастви. Побажав йому міцного здоров’я та ще багато літ служіння церкві. Його Святості піднесли святу просфору, над якою молилися віряни Вінницької єпархії та букет квітів.

  Привітати Патріарха на Подільській землі приїхав до Леляк голова Вінницької обласної державної адміністрації В.Коровій. Дякував йому за його щоденні молитви за український народ, його невтомну працю на благо Святої Церкви та нашої держави. Бажав йому ще на багато-багато літ доброго здоров’я. Привітав також територіальну громаду з визначною подією освячення новозбудованого храму, який залишиться на віки, нагадуючи прийдешнім поколінням про сьогоднішній день. У дарунок підніс настоятелю храму протоієрею Леоніду ікону Пресвятої Богородиці.

  З рук Святійшого Патріарха Філарета високі нагороди - ордени та Благословенні грамоти отримали благодійники, ті хто допомагав спорудженню церкви. Серед нагороджених був і голова райдержадміністрації О.Легеза, який отримав орден Святителя Миколи Чудотворця та головний спонсор побудови храму приватний підприємець М.Бобошко, якому вручено орден Христа Спасителя.

  В цей святковий і радісний день священнослужителі разом з прихожанами возносили спільні молитви за мир в усьому світі, за Україну та її народ.