Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що уряд планує затвердити єдину ціну на газ для українського населення. Вартість якої буде складати 6 879 грн за тисячу кубометрів. Про це він розповів на засідання уряду.

  Новину повідомляє «Преса України».

  За словами прем’єра, Кабінет Міністрів повинний прийняти важливе рішення і встановити єдину ціну на газ в Україні. Це повинна бути остання зміна вартості блакитного палива в країні.

   «Сьогодні ми маємо прийняти важке, але необхідне для нашої країни рішення про встановлення єдиної ціни на газ. Переконаний, що ми у цьому питанні поставимо крапку, і це буде остання зміна в ціні на газ для нашої держави», – зазначив Гройсман.

  Прем’єр розповів, що економічно обґрунтованою ціною на газ буде сума 6 879 грн за тисячу кубометрів, що є нижчою у порівнянні із теперішньою (понад 7 тис гривень). Він вважає дане рішення непростим, проте необхідним для подальшої співпраці із Міжнародним валютним фондом та заради подолання корупції на газовому ринку.

  «Багато років на цій темі спекулювали. Для нас важливо, щоб ми були прозорими, відкритими і беззаперечно це все відповідає взятим Україною зобов'язаннями перед МВФ, але я глибоко переконаний в тому, що саме зараз прийняття цього рішення може бути, в тому числі, і певним зниженням ціни на газ для 3 млн споживачів, а саме ми знаємо, що сьогодні ціна на газ, яка поки не була економічно обґрунтована і була 7,2 тис грн, згідно з рішенням, яке пропонується розглянути на уряді, ця ціна буде зменшена до 6 879 тис грн», – повідомив Гройсман.

  Нагадаємо, Національна акціонерна компанія «Нафтогаз» повідомила, що з травня знизила на 12% ціни на газ для промислових споживачів та інших суб'єктів господарювання.