На сьогоднішній день однією з актуальних потреб суспільства є перехід від інституційного влаштування дітей із сімей, які потрапили в кризові ситуації в сімейні форми виховання. Кожна дитина має право на сім’ю. Кожна дитина повинна відчувати батьківську опіку і любов, бути захищеною і самостійною. Для неї слід забезпечити максимально можливий рівень фізичного та психічного здоров’я, доступ до отримання якісної освіти, позитивні емоційні переживання, відчуття того, що її люблять та цінують.

  Тільки сім’я здатна забезпечити задоволення основних потреб дитини, надавати стимули для її подальшого розвитку. Діти повинні зростати в сімейному оточенні незалежно від того, чи може її біологічна родина забезпечити нормальні умови життя та виховання, чи батьки неналежним чином виконують свої обов’язки. Найкращим середовищем є сім’я рідних батьків, але коли це неможливо, альтернативою біологічній родині може слугувати сімейні форми виховання.

  Держава створила систему підтримки для дітей, які через складні життєві обставини не можуть проживати разом зі своїми батьками або іншими законними представниками – це сім’ї патронатного вихователя.

  Сімейний патронат – це термінове влаштування дітей, які опинились у складних життєвих або залишились без батьківського піклування, до вирішення питання повернення їх в біологічну сім’ю чи прийняття рішення про набуття дитиною статусу дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування, та визначення форми її влаштування.

  Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має вищу освіту, позитивний досвід виховання дітей, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду виховання та соціальної реабілітації дитини в своєму помешканні, добровільного помічника з числа повнолітніх членів сім’ї.

  Патронатні вихователі проходять спеціальну підготовку – навчальний курс, щодо роботи з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах.

  Держава надає соціальну допомогу, яка становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку на місяць. Соціальна допомога виплачується на кожну дитину, влаштовану в сім’ю патронатного вихователя за кожен місяць її перебування.

  Патронатний вихователь отримує матеріальне забезпечення у розмірі п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць. Термін перебування дитини у сім'ї патронатних вихователів залежить від потреб дитини та обставин, що спричинили влаштування дитини, але не може перевищувати 3 місяці. У окремих випадках, за рішенням органу опіки та піклування, термін може бути подовжено до 6 місяців.

  Жмеринський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, запрошує усіх бажаючих створити патронатну сім’ю. За детальною інформацією звертайтеся за адресою: вул. Михайла Грушевського, 23 м.Жмеринка ( в приміщені Жмеринського районного будинку культури).

  Н.Підгаєць фахівець із соціальної роботи Жмеринський РЦ СССДМ