16 вересня в Україні відзначають День винахідника і раціоналізатора. Нагода привітати винахідників Чернятинського коледжу ВНАУ появилась тому, що напередодні цього навчального року викладачі Місюля Андрій Миколайович, Стефанішен Михайло Васильович, Шоп’як Богдан Ярославович одержали патент під №117113 надісланий Українським інститутом інтелектуальної власності на конструкцію «Комбінованої борони «Чернятинської».

  Суть удосконалення полягає в тому, що на зуби борони БЗТС-1,0 можна закріпити накладні лапи, що дає можливість трансформувати зубчасту борону на лапчасту. Практичні випробування показали, що удосконалена борона досить ефективна в роботі і може використовуватись як на малих присадибних ділянках так і на великих площах сільськогосподарських підприємств.

  Про цю «Комбіновану борону «Чернятинську» розповідалось на сторінках Всеукраїнської газети «Рідне село» №14 від 16 липня 2017 року.

  Викладачі і студенти Чернятинського коледжу ВНАУ мають 15 патентів на розроблені пристрої.

  В даний час експертизу в Укрпатенті проходить пристрій розроблений під керівництвом Кордонця Михайла Калениковича.

  Пристрої розроблені Спендовським Олександром Григоровичем та Мельником Андрієм Леонідовичом уже тривалий час використовуються в навчально-виробничому підрозділі коледжу.

  Бажаємо викладачам та студентам коледжу натхнення, нових творчих ідей і цікавих розробок!

  З сайту Чернятинського коледжу ВНАУ