Чорна зірка Полин
Грізно падала з неба,
І усі, як один,
Закричали: «Не треба!»
Не карай за гріхи,
  Святий Боже, помилуй…

  Чорнобиль… Це слово стало символом печалі й скорботи, символом трагедії, що сталася 26 квітня 1986року. Тієї весняної ночі почалася Чорнобильська ера. Страшна стихія розверзла пащу атомної електростанції і вивергнула величезні невидимі хмари радіації, що попливли над землею.

  Чорнобиль-це межа, трагічний знак, фатум. Людство вкотре довело, що воно, як метелик, летить на вогонь, не гадаючи, що може згоріти. І яка сила спинить той самозгубний лет?

  Аби ми ніколи не забували фатальних сторінок історії, намагатися осмислити цю страшну катастрофу, розкрити страшну правду причин і наслідків трагедії, довго прихованої радянською владою, відбувається в ці дні по всій Україні вшанування пам’яті ліквідаторів Чорнобильської АЕС.

  26квітня 2016року в Актовій залі Станіславчицької ЗОШ відбувся захід - зустріч з ліквідаторами аварії на Чорнобильській АЕС., на яке були запрошені сільський голова Перепечай В.М., директор Будинку культури Навроцький А.П. та безпосередні учасники ліквідації аварії на ЧАЕС:

-Галюк Володимир Петрович
-Жарук Іван Тихонович
-Налімов Валерій Кіпріянович
-Тиховський Олексій Михайлович
-Гаврильчук Микола Федорович та вдови учасників ліквідації аварії на ЧАЕС: Солоненко С.В., Бондар Г.С.

  З вітальним словом до усіх присутніх звернувся ліквідатор аварії , колишній учитель математики, завуч Гаврильчук Микола Федорович. Виступили перед гостями та учнями директор школи Г.І. Півнюк та сільський голова Перепечай В.М., який вручив ліквідаторам аварії грошові винагороди.

  Віншували гостей учні школи, виконуючи пісні, декламуючи поезію. Учні 8-9 класів виконали народний танець «Плескач».

  Минає 30 літ від дня жахливої трагедії. І цього року погідного квітневого дня залунають церковні дзвони.

По кому плачуть дзвони?
По кожному із нас…
Це крик душі, це стогін,
Наш сум, наш біль, наш час.

  У цю скорботну годину пом’янімо тих, хто захистив нас і нашу землю ціною власного життя.

  Г.І. Півнюк