Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 р. № 200 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням» (далі – постанова) учасники АТО мають право звернутися до управління соціального захисту населеня для постановки їх на облік для подальшого забезпечення санаторно-курортними путівками.

  Безкоштовними путівками на санаторно-курортне лікування забезпечуються:

  1) учасників бойових дій — щороку строком на 18—21 день;

  2) інвалідів війни — позачергово щороку строком на 18—21 день;

  Як отримати путівку?

  Для отримання путівки особа повинна перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання.

  Для взяття на облік особа чи її законний представник подає заяву, медичну довідку лікувальної установи за формою №070/о, копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни, копію військового квитка (за наявності) та копію документа, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

  Як обрати санаторно-курортний заклад?

  Згідно Постанови Кабінету Міністрів України №110 від 1 березня 2017 року учасники АТО мають право самостійно вибирати заклад санаторно-курортного лікування.

  З метою якісного надання послуг обраний заклад повинен відповідати вимогам встановленим постановою. За інформацією, щодо вибору санаторно-курортних закладів, можливостей лікування, умов проживання та харчування, вартості путівки особа може звернутися до управління соціального захисту.

  Надання путівки учаснику АТО оформляється шляхом укладання тристороннього договору між органом соцзахисту, особою та адміністрацією санаторію.

  Забезпечення путівками здійснюється в межах виділених коштів державного бюджету. Кошти виділяються пропорційно до кількості осіб, що перебувають на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням.

  Для отримання більш детальної інформації щодо санаторно-курортного лікування учасників АТО звертатися в управління соціального захисту населення Жмеринської районної державної адміністрації за адресою: м. Жмеринка, вул. Центральна, 7 (кабінет 2, тел. 2-25-78).