Щорічно в останню неділю вересня у світі відзначається Міжнародний день глухих. За статистикою порушеннями слуху страждає кожна дев’ята людина. На планеті 2500 мов. Але є й ще одна форма спілкування останнім часом все більше і більше цікавить вчених, - мова жестів. У нашому місті є Жмеринська територіальна організація Українського Товариства Глухих, яка нараховує 340 осіб. Це жителі нашого міста, Барського, Муровано-Куриловецького, Шаргородського, Тиврівського та Жмеринського районів.

  Виконує обов’язки голови Товариства Олексій Колесник. Вже більше року організація співпрацює з перекладачем жестової мови – Валентиною Абрамовою. Жмеринчанка зовсім випадково потрапила на цю роботу, адже вивчити мову жестів її підштовхнула дружба з подругою, яка має вади зі слухом. Таким чином подруга навчила розуміти мову жестів, вільно спілкуватися і навіть бути перекладачем для тих, хто потребує допомоги.

  За словами Валентини Дмитрівни, усі учасники Товариства глухих надзвичайно дружні між собою. Кожну середу у них – Клубний день за інтересами, вони діляться новинами, розповідають про свої захоплення. «Хоча вони не можуть словами виразити свої думки, вони вміють емоційно і цікаво розповідати про події в їхньому житті», - ділиться пані Валентина.

  Уміють представники Товариства глухих організовувати і цікавий відпочинок: спільно з працівниками міського територіального центру соціального обслуговування населення, їздять на екскурсії, відвідують визначні місця, влаштовують чаювання, беруть участь у міських конкурсах, святах, грають у шахи. Майстерності рукоділля навчає жінок завідуюча денного відділення терцентру Людмила Лавренчук. «Мені доводиться часто не лише бути перекладачем, а й правозаступником, - говорить Валентина Абрамова, - нотаріальні питання, судові, допомогу в одержані субсидій, а також будь-які проблеми в різних сферах життєдіяльності вдається вирішувати завдяки співпраці з міським територіальним центром».

  Вада слуху - це не вирок, адже варто лише згадати таких відомих особистостей, що недочували або взагалі не мали слуху, - композитор Бетховен, письменники Гюго і Жан Жак Руссо, художник Антоніо Станьолі. Так само й ці люди уміють підтримувати один одного у важкі хвилини та жити повноцінним життям.