На Жмеринщині 25 лютого 2016 року відбулося перше засідання районного Центру допомоги учасникам антитерористичної операції, керівником якого являється директор центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Р.Осіпчук. Участь у засіданні взяв перший заступник голови Жмеринської райдержадміністрації О.Монастирський.

  На порядок денний винесено наступні питання: про затвердження плану роботи Центру, про створення постійної комісії з питань розгляду актів оцінки потреб (соціальних паспортів) сімей учасників антитерористичної операції та розгляд соціальних паспортів даної категорії громадян в ряді територіальних громад.

  Як зазначив Р.Осіпчук, метою створення даного органу є координація дій структурних підрозділів райдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, інших органів виконавчої влади у роботі з учасниками антитерористичної операції на Сході нашої країни. Дана категорія громадян має право на отримання ряду пільг та інші преференції. Наряду з цим є також і проблемні питання, які потребують сприяння у вирішенні. Центр допомоги учасникам АТО буде вивчати їх потреби, складати соціальні паспорти родин осіб даної категорії та вишукувати шляхи для надання потрібної допомоги.

  Було озвучено та підтримано розроблений річний план роботи дорадчого органу. Ним передбачено постійне проведення оцінки потреб сімей учасників бойових дій. Засідання Центру відбуватимуться щомісячно. Заплановано щоквартальне проведення моніторингу виконання заходів зі сприяння задоволенню потреб сімей учасників АТО. Центр займатиметься питанням оздоровлення дітей та вивчить потребу у проведенні заходів з дружинами учасників АТО із залученням психологічної служби.

  В ході засідання створено постійну комісію при райдержадміністрації, яка безпосередньо займатиметься розглядом актів оцінки потреб (соціальних паспортів) сімей учасників антитерористичної операції, вишукуватиме шляхи надання допомоги та прийматиме рішення щодо її реалізації. Комісія нараховуватиме 9 членів зі складу Центру, очолить її перший заступник голови райдержадміністрації О.Монастирський.

  О.Монастирський під час свого виступу надав деякі роз’яснення щодо права учасників бойових дій на Сході країни на отримання земельної ділянки. Також повідомив щодо прийняття рішення сесією районної ради про забезпечення дітей учасників АТО безкоштовним харчуванням в навчальних закладах району. Докладатиметься зусиль для забезпечення їх і безоплатним оздоровленням.

  Фахівці із соціальної роботи центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді ознайомили учасників наради із соціальними паспортами учасників АТО з Браїлівської селищної, Демидівської, Чернятинської та Біликовецької сільських рад. Згідно визначених потреб було прийнято рішення звернути особливу увагу на сприяння в оздоровленні та забезпеченні санаторно-курортним лікуванням воїнів, питанню надання можливості звернення до центру надання безкоштовної юридичної допомоги при Жмеринському міськрайонному управлінні юстиції.


Перше засідання Центру допомоги учасникам АТО
 
Перше засідання Центру допомоги учасникам АТО
 
Перше засідання Центру допомоги учасникам АТО
 
Перше засідання Центру допомоги учасникам АТО