День рятувальника України – це професійне свято всіх працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій України. Таке свято було створене, щоб вшанувати їх, показати, наскільки вони важливі для нашої країни і віддати данину поваги. І святкується День рятувальника України щорічно 17 вересня.

  День рятувальника України 2017: історія свята.

  З'явилося це свято зовсім недавно, в 2008 році. Сталося це завдяки указу президента Віктора Ющенка № 830/2008 від 12 вересня 2008 року. В ньому було сказано наступне: "враховуючи значний внесок працівників аварійно-рятувальних служб, пожежної охорони та інших спеціальних формувань, а також громадян у справу ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, захисту життя і здоров'я людей". Це лише підкреслює, наскільки важливі для нашої країни рятувальники і те, що вони точно заслуговують на професійне свято.

  До цього був "День працівників цивільного захисту", який так само вважався професійним святом і відзначався він 17 вересня. Але пізніше його перейменували в сучасний День рятувальника України, але дату залишили колишню.

  Саме свято має дуже важливе значення, особливо для самих рятувальників. Адже це допомагає їм зрозуміти, наскільки вони цінні і незамінні.

  До речі День рятувальника України святкується в той же день, що і день Ікони Божої Матері "Неопалима Купина". Вона вважається покровителькою пожежників і рятувальників.

  День рятувальника України 2017: традиції свята

  В цей день проводиться досить багато різних заходів. Вони не завжди масштабні, але дуже важливі для рятувальників України. Проходить досить багато лекцій, семінарів і конференцій, де обговорюються найважливіші проблеми. Крім цього нагороджуються найбільш гідні люди, які працюють у цій сфері. День рятувальника України – прекрасний привід привітати всіх співробітників Державної служби з надзвичайних ситуацій нашої країни, адже вони виконують дуже складну, але важливу роботу. Нагадаємо, що День рятувальника України щорічно відзначається 17 вересня.