В Жмеринському районі не зраджують своїх традицій – свято, ідеологією якого є здоровий спосіб життя відзначають в дружніх спортивних звитягах «Козацькі забави». Жмеринчани не раз доводили, що є одними з кращих у галузі фізичної культури і спорту. І 2017 рік не став винятком – команда району зайняла ІІІ місце в щорічних обласних сільських спортивних іграх серед територіальних громад.

  Цього року вже в 21 раз позмагатися за титул кращої спортивної громади району зібралися 20 команд поціновувачів спорту та фізичної культури з сільських та селищної рад. Гостинно, хлібом-сіллю 9 вересня 2017 року їх стрічала Сербинівська територіальна громада.

  Урочистим маршем з розгорнутим дев’ятиметровим Державним Прапором України на місцевому стадіоні вишикувалися команди – учасники ігор.

  Розпочати захід мала честь господиня свята Сербинівський сілький голова Л.Левченко.

  Під звучання Державного Гімну України право підняти Державний Прапор надано очільнику Браїлівської селищної ради В.Резеденту як капітану кращої спортивної громади Вінниччини за результатами обласних сільських спортивних ігор - 2017. Саме вони й відстоюватимуть честь Вінницької області на Всеукраїнських сільських спортивних іграх у Ворохті наприкінці вересня цього року.

  Світлу пам’ять загиблих українських захисників під час антитерористичної операції на Сході нашої країни вшановано хвилиною мовчання. До пам’ятника загиблим воїнам покладено квіти.

  На святі були присутні: заступник голови Вінницької обласної Ради М.Кременюк, голова Жмеринської районної державної адміністрації О.Легеза, голова районної ради В.Малярчук, заступник голови обласного ВФСТ «Колос» В.Мохник, заступник керівника виконавчого апарату районної ради Е.Крайнік, заступник голови районної державної адміністрації О.Матвієнко, заступник голови обласного ВФСТ «Колос» С.Коновалова, начальник відділу у справах молоді і спорту райдержадміністрації, голова районної ради ВФСТ «Колос» В.Марчук

  . У своїй привітальній промові О.Легеза вів мову про гарну традицію проводити Козацькі забави в нашому районі, важливість їх для пропаганди здорового способу життя та підтримання дружніх стосунків між громадами. З гордістю відзначив наші спортивні досягнення та збільшення з кожним роком кількості прихильників спортивного руху. Висловив подяку командам – учасникам змагань, ветеранам спорту, тренерам, вчителям фізичного виховання, спонсорам, активістам, Сербинівській громаді. Побажав усім здоров’я, усіляких гараздів, нових перемог та Божого благословення.

  До поздоровлень приєднався В.Малярчук. Він зазначив, що завжди люди міцні тілом і духом були основою суспільства, адже спорт загартовує силу, волю і характер. Висловив гордість за спортивні таланти району. Побажав усім миру, всього найкращого та нових здобутків.

  О.Легеза спільно з В.Малярчуком вручили сертифікат на 50 тис.грн. Сербинівській територіальній громаді на розвиток фізичної культури і спорту, а також сертифікат на 20 тис.грн. для команди – переможниці ігор, по 12 і 6 тис. грн. – для команд призерів.

  Слово мав М.Кременюк, який привітав усіх учасників заходу, територіальну громаду з Днем фізичної культури та спорту. Подякував за те, що в районі роблять гарну справу продовжуючи українські козацькі традиції. Побажав усім перемоги, великих звершень у спорті та мирного неба над головою.

  Вітання висловив В.Мохник, зазначив, що свято в Україні відзначається з 1994 року, що є гарною традицією, адже ті хто перемагає в спорті, перемагає і в особистому житті. Тому побажав усім особистих перемог, миру, злагоди, Божої ласки.

  Л.Левченко у своєму виступі, привітала гостей на сербинівській землі, згадала наші славні традиції козацької держави, висловила віру у відродження козацької слави та духу.

  Командам та гостям свята вручили запашні короваї.

  М.Кременюк спільно з В.Мохником виконали приємну місію нагородження. Кубок за зайняте нашим районом ІІІ місце в обласних сільських спортивних іграх Вінниччини 2017 року вручили голові райдержадміністрації О.Легезі. Браїлівська селищна рада отримала кубок переможця ігор та подарунки. Їм побажали плідної роботи і вдалих стартів на Всеукраїнських змаганнях.

  Обласними нагородами також нагороджено: В.Марчука, голову ради ветеранів спорту району П.Бойцуна, кращих працівників галузі фізичної культури та спорту.

  Протоієрей отець Андрій благословив та освятив учасників змагань.

  В.Марчук зачитав розпорядження голови районної державної адміністрації, згідно якого за активну участь у спортивному житті району, високі досягнення нагороджено Почесними грамотами та подарунками кращих працівників галузі, ветеранів спортивного руху, очільників територіальних громад, спортсменів. Нагороди вручали керівники району О.Легеза та В.Малярчук.

  Козак О.Мельник запалив символічний вогонь спортивних ігор.

  Козацьку булаву – символ Козацьких забав Л.Левченко передала А.Лаврову – Носківецькому сільському голові як господарю спортивних ігор в 2018 році.

  Головний суддя змагань В.Стрельбіцький оголосив подальший порядок денний та розклад проведення змагань.

  Спортсмени територіальних громад випробовували себе на силу, вправність та міць у п’яти видах змагань: армреслінгу, козацькій естафеті, перетягуванні линви, штовханні воза та підніманні гир вагою 24 кг.

  У веселій та все ж напруженій боротьбі перемогу вибороли спортсмени села Чернятин Северинівської ОТГ , які отримали обіцяний сертифікат на 20 тис.грн.

  Другими стали браїлівчани, які також отримали сертифікат на суму 12 тис. грн.

  Третє місце посіла команда Станіславчицької громади, нагорода яких склала 6 тис. грн.

  У завершальній частині заходу було проведено нагородження кубками, дипломами, грамотами, подарунками переможців та призерів змагань як у командному так і в особистому заліках. У переповненому залі святковий настрій створювали аматорські колективи Сербинівської сільської громади.

  Впродовж святкування господарі частували своїх гостей смаженою картоплею, козацькою кашею, шашликами та юшкою.

  Організатори заходу – відділ у справах молоді та спорту райдержадміністрації, районна організація ВФСТ «Колос» висловлюють щиру подяку сільському голові Л.Левченко, інструктору по спорту В.Брику за відмінну підготовку до свята, а також С.Слободянюку, М.Ставнійчуку, В.Мельнику, Т.Федоренко, В.Гнатишену, А.Собченку та Н.Собченко, Н.Вернигорі - за спонсорську допомогу.