Україна має всі можливості для нарощування видобутку, оскільки є однією з найбільших держав Європи з великими покладами палива. Так, за даними державної компанії «Укргазвидобування», запаси газу в Україні перевищують 900 млрд. кубометрів.

  Минулоріч Уряд прийняв ряд важливих рішень, спрямованих на забезпечення енергетичної безпеки держави. Це і запровадження єдиної ціни на газ, і затвердження Концепції розвитку газовидобувної галузі України, план реалізації якої на сьогодні уже виконується. Завдяки цьому зупинено падіння видобутку українського газу.

  За вісім місяців 2017 року обсяг видобутку природного газу становив 10 079 млн. куб. м, що на 343 млн. кубометрів (або 3,5%) перевищує показники аналогічного періоду минулого року. Водночас це більш ніж у чотири рази перевищує обсяг нарощування видобутку за весь 2016 рік. До кінця цього року планується видобути 15,2 млрд. куб.м газу, наступного року уже 16,5 млрд. куб. м газу. Добовий видобуток газу продовжує триматися на максимальних за останні п’ять років показниках, - 42 млн. куб. м.

  Сьогодні в ході засідання Уряду, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман ініціював проведення повного аналізу ситуації у газовидобувній галузі – від адміністративних питань до відносин з обласними радами, передусім, в питаннях блокування роботи держкомпаній – затягування погодження спецдозволів обласними радами.

  Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман: «Доручаю протягом місяця опрацювати проблемні питання - по держгеослужбі, по ліцензіях, по інших питаннях - і створити нормальні умови, аби Україна стала державою, яка не імпортує, а експортує газ. Я зацікавлений в тому, аби Україна добувала 20 млрд. кубометрів і більше».

  Виконання урядової Програми 20/20 матиме величезний позитивний вплив на всю Україну, бо це:

  • + 200 млрд. грн.. до росту ВВП
  • + 2 млрд. дол. на економії імпортного газу
  • + 1 млрд. грн. збільшення доходів громадян
  • + 20 тис. робочих місць