В районі розпочалась інвентаризація водних об’єктів (ставків)

  Відповідно п.3 доручення голови облдержадміністрації № 01.01-11/4782 від 14 серпня 2017 року та на виконання розпорядження голови райдержадміністрації № 232 від 7 вересня 2017 року в районі розпочалась інвентаризація водних об’єктів з метою уточнення переліку водойм, право оренди яких може бути реалізоване на земельних торгах та водойм, які втратили господарську привабливість.

  Для збору та впорядкування інформації при Жмеринській райдержадміністрації працює тимчасова комісія з обстеження водних об’єктів Жмеринського району, до складу якої входять представники Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області, Вінницького регіонального управління водних ресурсів.

  30 серпня 2017 року в Департаменті агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів відбулася нарада з організаційних та методичних питань проходження інвентаризації. Від району участь у даній нараді приймала головний спеціаліст відділу виробництва сільськогосподарської продукції та фінансово-господарського забезпечення управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Олена Бойченко.

  Інформація про водні об’єкти надаватиметься в розрізі територіальних громад, включаючи об’єднані, та населених пунктів. До переліку відомостей включені: назва ставка; кадастровий номер земельної ділянки; розташування в межах або поза межами населеного пункту; площа земельної ділянки та водного дзеркала; строки дії договорів на земельну ділянку та водний об’єкт; інформація про орендаря; назва річки, на якій споруджено ставок та її належність до певного річкового басейну; наявність та стан гідротехнічної споруди, її власник або балансоутримувач; наявність договору на оренду гідротехнічної споруди; інформація про стан водойми.

  У зв’язку з розпочатою інвентаризацією слід зазначити, що оренда водних об’єктів є одним із джерел наповнення місцевого бюджету, а правильно оформлені документи захищають права як орендарів, так і територіальної громади.

  Начальник відділу виробництва сільськогосподарської продукції та фінансово-господарського забезпечення Станіслав НАЗАРЕНКО