Відзначено на Жмеринщині 25 квітня 2016 року. В цей день віншували тих, хто став на захист майбутнього своєї країни, вступивши у нерівну боротьбу з мирним атомом, рятуючи людство від наслідків найбільшої в світі техногенної катастрофи, вшановували пам'ять тих, хто поклав своє життя заради життів наших, віддали данину поваги родинам загиблих та померлих учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

  З промовою перед присутніми виступили Жмеринський міський голова А.Кушнір та секретар міської ради О.Мацера. Вручено подяки вдовам ліквідаторів аварії та Почесні грамоти учасникам ліквідації з грошовими винагородами.

  Данину шани та поваги ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції висловили у своїх виступах заступник голови райдержадміністрації Ю.Колесник та заступник голови районної ради В.Бігас. Висловили подяки 86 ліквідаторам, які проживають на теренах району, співчуття 11 вдовам, життя чиїх чоловіків забрала страшна трагедія. Запевнили присутніх в тому, що районна влада докладає максимум зусиль для покращення життя, соціального захисту та медичного обслуговування чорнобильців. Бажали учасникам зібрання міцного здоров’я, добробуту, мирного неба та довгих років життя, а ще щирої вдячності від людей.

  Від районної державної адміністрації та районної ради відзначено подяками і грошовими винагородами вдів ліквідаторів. За мужність і самовідданість, виявлені під час ліквідації наслідків аварії, високий професіоналізм, активну життєву позицію та з нагоди 30-х роковин Чорнобильської катастрофи Почесними грамотами та грошовими преміями нагороджено членів громадських організацій «Союз Чорнобиль України», «Інваліди Чорнобиля», «Комітет ветеранів ядерних випробувань».

  Слова вдячності прозвучали від імені народного депутата України І.Мельничука, які озвучила його помічник І.Осадча. За дорученням народного обранця надано матеріальну допомогу членам громадської організації «Інваліди Чорнобиля». Ірина Полікарпівна побажала всім ліквідаторам та членам їх родин міцного здоров’я, сімейного затишку, миру, щастя, радості й добробуту, а також щоб завжди поряд з ними була людська вдячність за їх неоцінений подвиг в ім’я майбутніх поколінь.

  Голова громадської організації «Союз Чорнобиль України» Г.Варлахова відзначила грошовими винагородами активних членів своєї організації.

  Присутні в залі вставанням вшанували пам'ять загиблих та померлих унаслідок аварії на атомній електростанції.

  Користуючись нагодою, під час заходу заступник військового комісара Жмеринського об’єднаного міського військового комісаріату Р.Фальфушинський привітав з присвоєнням чергового військового звання – старший лейтенант В.Дремуха, голову громадської організації «Інваліди Чорнобиля».

  Вшанувати пам'ять своїх побратимів вирушили урочистою ходою до пам’ятника Героям чорнобильцям. Там відбувся траурний мітинг, присвячений пам’яті загиблих та 30-м роковинам Чорнобильської катастрофи. Під час мітингу виступили з промовами Г.Варлахова та В.Дремух. До пам’ятника покладено вінки та квіти.

  Захід підготували та провели фахівці й вихованці Жмеринського центру позашкільної роботи та районного будинку культури.