Нові стимули у випадку працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та учасників АТО

  З метою інформування роботодавців про нові стимули у випадку працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та учасників АТО, 30 серпня 2017 року Жмеринський міськрайонний центр зайнятості провів семінар з роботодавцями, які створюють або мають намір створити нові робочі місця.

  На семінар запрошений представник територіальної інспекції праці Сергій Товпига – головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів у Вінницькій області.

  Директор центру Тетяна Когут повідомила присутніх про ситуацію на ринку праці, розповіла про можливості центру зайнятості щодо укомплектування вакансій, організацію робіт тимчасового характеру, проходження підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації безробітних за робітничими професіями.

  Продовжила обговорення начальник відділу взаємодії з роботодавцями Тетяна Сметанська. Вона надала інформацію про безробітних, які перебувають на обліку в центрі зайнятості з вищевказаних категорій, а також, довела до слухачів зміст Порядку та механізм виплати компенсації фактичних витрат роботодавця на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування осіб, яким надано статус безробітного, на нові робочі місця і нові стимули для роботодавців у випадку працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та учасників АТО.

  Питання додержанням законодавства про працю висвітлив Сергій Товпига. Він надав роз’яснення щодо строків виплати заробітної плати, компенсації працівникам втрати частини заробітної плати у зв’язку з порушенням строків її виплати, першочерговості виплати заробітної плати, виплати всіх сум, що належать працівнику при звільненні, адміністративної відповідальності за порушення законодавства про працю, відповідальності за порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх в неповному обсязі.

  У семінарі взяли участь 10 представників підприємств міста та району.

  Провідний фахівець з питань зайнятості відділу взаємодії з роботодавцями Сергієнко Н.П.