Цвіль - це найпростіший мікроскопічний грибок. Він не має здатності рослин харчуватися, використовуючи сонячне світло, кисень повітря і мінеральні речовини, і тому забезпечує своє існування, паразитуючи на органічних сполуках.

  Засоби боротьби з цвіллю

  Хліб. Захищаємо його від ненависного грибка наступним чином.

  Беремо ватний тампон, капаємо на нього 5-7 крапель йоду, кладемо в скляний чистий пухирець або пробірку, затикаємо чистим ватяним тампоном і в пакет з хлібом. Пакет щільно зав'язуємо. У такому стані хліб може існувати тиждень - цвіль йому не страшна!

  Холодильник і хлібниця. Протираємо поверхні розчином питної соди, у розрахунку 1 ч.л. на склянку води, після обробляємо поверхню розчином оцту.

  Дерево можна обробити сіллю "Бішофіт", хлорка - руйнує структуру не тільки цвілі, а й дерева, до того ж пари хлору не менш небезпечні, ніж спори цвілі.

  Дерев'яні поверхні від цвілі здатна захистити натуральна оліфа.

  Антраценове масло - вбиває спори цвілі наповал, однак, забарвити дерев'яні поверхні після такої обробки, наприклад, олійною фарбою, вам вдасться тільки через пару років.

  У шафі з одягом, можна покласти кілька кульок камфори, вона прекрасно вбирає вологу, але має один недолік - різкий запах.

  Постраждалі від цвілі місця меблів можна обробити за допомогою кисті отруйним для грибка розчином, що містить в 1 л води 22 г залізного купоросу, 44 г алюмокалієвого квасцов і 18 г кухонної солі.

  Пошкоджені ділянки поверхонь матеріалів можна обробити мідним купоросом (ЯД!), канцелярським клеєм або сечею.

  Від цвілі на книгах можна позбутися за допомогою розведеного водою формаліну (ЯД!). Ватний або марлевий тампон змочують формаліном і сильно віджимають, потім акуратно знімають їм цвіль; при цьому цвіль не можна втирати або розмазувати по аркушу паперу. Обробку повторюють ще раз другим таким же тампоном.