Перед початком нового навчального року, за традицією, проводиться розширене засідання колегії відділу освіти Жмеринської райдержадміністрації.

  Цього року зібрання керівників загальноосвітніх, дошкільних навчальних закладів і голів профспілкових комітетів відбулося 30 серпня 2017 року за участю голови райдержадміністрації Олега Легези та голови районної ради Василя Малярчука.

  З початком нового навчального року вітала своїх колег очільник галузі освіти району Інна Цимбал, визначила мету зібрання, представила його учасників.

  У своїй доповіді про підсумки діяльності освітянської галузі району у 2016-2017 навчальному році та завдання на 2017-2018 навчальний рік І.Цимбал інформувала про хід реформи, дії Уряду та Парламенту і зміни, які очікуються у разі прийняття нового закону про освіту.

  Зазначила, що основним завданням освітян є забезпечення високого рівня знань у дітей, сприяння адаптації їх у суспільстві та належні умови для навчання.

  В цьому році у підготовку закладів до навчального року вкладено близько 2 млн.грн.

  Серед основних здобутків минулого року відзначила 19 призових місць в обласних предметних олімпіадах (2 – перших, 7 – других, 10 – третіх місць), завдяки чому наш район обійшов 25 районів і міст області та посів 9 місце.

  Озвучила рейтинг шкіл. Серед шкіл І-ІІІ ст. в трійку увійшли: Мартинівська, Могилівська та Браїлівська ЗОШ. Серед шкіл І-ІІ ст. – Біликовецьке НВК, Браїлівська та Стодулецька ЗОШ.

  Інформувала про результати ЗНО. В районі 6 випускників підтвердили своє право на отримання медалей (4 золотих та 2 срібні). За даними Українського регіонального центру оцінювання якості освіти від 180 до 200 балів набрали 21 учень шкіл району, від 160 до 180 балів – 3 учнів. Загалом у 2017 році було103 випускника-одинадцятикласника, 62% з яких вступили до ВУЗів.

  Говорила про обдарованість наших дітей, високі здобутки у навчанні та творчості. Такі учні та їхні наставники відзначаються грошовими винагородами. У минулому році під час свята Обдарованості вручено близько 100 тис. грн.. грошових премій.

  Також вела мову про методичну роботу, роботу з батьками, атестацію вчителів та шкіл. Відзначила зростаючу фаховість освітянських колективів. За це висловила щиру подяку. Ще говорила про спортивний, творчий напрямки діяльності. Відзначила значні зусилля для покращення дошкільної освіти, написання інноваційних проектів.

  Висловила занепокоєння зменшенням кількості дитячого населення.

  Озвучила прогнозовані показники набору до першого та десятого класів. Говорила про проблему малокомплектних класів.

  Зачепила тему об’єднання територіальних громад та долю навчальних закладів на їх території.

  В переддень 1 вересня привітала усіх з новим навчальним роком, подякувала за належну підготовку навчальних закладів до роботи, бажала усіляких гараздів, наснаги та успіхів, досягнення ще вищих результатів. А також передала вітання та найкращі побажання освітянам району від заступника голови, директора Департаменту освіти та науки Вінницької облдержадміністрації Ігоря Івасюка.

  Своїм досвідом роботи, інформацією про заклад і здобутками поділилися з присутніми: директор Носковецької ЗОШ І-ІІІ ст. Т.Терещенко, директор Жмеринського районного будинку творчості та юнацтва А.Ланова, завідувач дошкільним навчальним закладом с.Мартинівка Г.Макодзьоба.

  Свої вітання колегам висловив і голова ради районної об’єднаної профспілкової організації працівників освіти і науки С.Бойчук. Інформував про соціальний захист освітян, очікування від проведення реформи, профспілкові справи, а також зробив звіт про використання профспілкових коштів.

  Голова районної державної адміністрації Олег Легеза у своїй промові висловив гордість за колектив освітян, успіхи школярів.

  Зазначив, що в умовах реформ з’являються нові виклики, але запевнив, що спільними зусиллями будуть подолані усі труднощі, а освітянська галузь й надалі буде в пріоритеті.

  Побажав успіхів молодим спеціалістам, які в цьому навчальному році розпочинають свій трудовий шлях та подякував ветеранам галузі.

  Привітав усіх з початком нового навчального року, побажав наснаги, нових звершень та вдячних вихованців.

  До слів привітань приєднався голова районної ради Василь Малярчук. Вів мову про децентралізацію, об’єднання територіальних громад, перспективи нашого району. Гарантував подальшу підтримку галузі владою.

  В ході зібрання привітали квітами молоду зміну – троє випускників педагогічних ВУЗів поповнять освітянські колективи шкіл району.

  Почесними грамотами та квітами відзначено тих, хто зібрався на заслужений відпочинок.

  Квіти отримали ті, чиї імена занесено на районну Дошку пошани.

  Очільники району з великим задоволенням вручили начальнику відділу освіти Інні Цимбал Подяку від голови обласної державної адміністрації В.Коровія та голови обласної Ради А.Олійника для колективу відділу, а також грамоту від командира військової частини за військово-патріотичне виховання підростаючого покоління, розвиток волонтерського руху, підтримку воїнів АТО.

  До нового навчального року приємні і вагомі подарунки отримали керівники Браїлівської ЗОШ І-ІІІ ст. та Тарасівської ЗОШ І-ІІ ст. - їм вручено ключі від новеньких шкільних автобусів.

  На завершення заходу освітянська когорта отримала привітання від вихованців районного будинку творчості та Артура Скрипкаря.