Голова райдержадміністрації Олег Легеза про розвиток малого та середнього бізнесу в районі

  В економіці району мале і середнє підприємство відіграє одну з провідних ролей і є важливим чинником сталого економічного зростання району, виступає важливим сегментом сприяння підвищенню добробуту населення, насиченості ринку товарами та послугами, створення нових робочих місць і зменшення безробіття, є одним з основних напрямів роботи влади у процесі модернізації вітчизняної економіки.

  У цій сфері району працює загалом 756 суб’єктів підприємництва, з яких 109 малих підприємств, 4 середніх, 62 фермерських господарства та 581 фізичних особи – підприємців.

  У малому і середньому бізнесі працює понад 45% усього зайнятого населення, або понад 1800 осіб.

  Також важливим залишається чинник – поповнення бюджетів.

  За І півріччя 2017 року сума надходжень до місцевих бюджетів від діяльності суб’єктів малого та середнього підприємництва становить понад 18 млн. грн., а це більше 75% від загальної суми надходжень.

  З метою подальшого розвитку сприятливого підприємницького середовища в районі розроблено Районну програму розвитку малого і середнього підприємництва на 2017-2018 роки. На 2017 рік на реалізацію Районної програм передбачено асигнування в сумі 100,0 тис. грн., а саме на часткове відшкодування з районного бюджету відсоткових ставок за кредитами банків, залученими суб`єктами малого і середнього підприємництва для реалізації інвестиційних проектів.

  З метою захисту законних прав та інтересів бізнесу сформовано представництво бізнес-омбудсмена в Жмеринському та Барському районах області. Ним є Григорій Якимець. Крім того, на теренах району діє Жмеринська регіональна рада підприємців та Жмеринська районна асоціація фермерів та приватних землевласників.