Святкування з нагоди 26 – ї річниці незалежності України відбулись 22 серпня 2017 року за участю представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадськості району.

  Жителі району зустріли свято з чималими здобутками. Доказом цього була виставка світлиць територіальних громад, експозиції яких вражали багатством нашого краю, талантом жмеринчан, який проявлявся у вишитих рушниках та сорочках випіченних караваях, плетених дідухах, ін.

  Справили незабутнє враження і виставки музеїв району. Їхні експозиції яскраво демонструють історію Жмеринського краю та його видатних постатей.

  Офіційна частина свята розпочалася внесенням Державного прапора України до зали та звучанням Державного Гімну України.

  Данину шани учасники зібрання відали пам’яті загиблих земляків, які боронили суверенітет та територіальну цілісність нашої Батьківщини на Сході України, схиливши голови у хвилині мовчання. До пам’ятного знаку Героям – патріотам та Тарасу Шевченко право покласти корзини квітів надано кращим представникам громадськості району.

  У своєму вітальному виступі голова райдержадміністрації Олег Легеза закликав об’єднатись навколо єдиної мети – розквіту незалежної України. Він доповів про досягнення, яких домігся район впродовж останнього року та побажав всім міцного здоров’я, добра, злагоди та миру та світлого майбутнього!

  До слів привітань приєднався голова районної ради Василь Малярчук.

  За мужність та героїзм, проявлені під час захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі очільники району Почесними грамотами райдержадміністрації та районної ради, грошовими нагородами відзначили 11 учасників антитерористичної операції на Сході нашої країни.

  За значний внесок у соціально-економічний розвиток краю, сумлінну і плідну працю грамотами та грошовими винагородами нагороджено 36 кращих працівників різних сфер району.

  За вагомі виробничі досягнення наполегливу працю, активну громадську позицію, значний особистий внесок у розвиток народногосподарського комплексу на міськрайонну Дошку пошани занесено 4 кращі трудові колективи та 27 кращих працівників і представників громадськості району. Свідченням цьому стали вручені їм свідоцтва.

  Чудові концертні номери підготовлені народними фольклорними колективами району, танцювальними колективами, вихованцями районного будинку культури та районного будинку творчості школярів та юнацтва створювали атмосферу піднесеного святкового настрою.