Ряд актуальних питань було розглянуто на виїзному засіданні Координаційної ради в Олександрівській сільській раді під керівництвом голови районної ради Василя Малярчука, голови райдержадміністрації Олега Легези за участю керівників структурних підрозділів районної ради, райдержадміністрації, районних установ, голів сільських, селищної рад.

  Про результати проведення зборів – сходів громадян, які відбулись в районі в лютому – березні 2016 році інформувала керуюча справами виконавчого апарату районної ради Олена Радіна.

  Вона відмітила, що дані зібрання пройшли у всіх територіальних громадах району. Районною радою узагальнено всі проблемні питання, пропозиції, які надійшли під час зборів – сходів від громадян.

  Про забезпечення ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг населених пунктів Жмеринського району доповідав начальник філії «Жмеринський райавтодор» Олександр Навроцький. Він зазначив, що минулого року на ремонт доріг залучено коштів місцевих бюджеті в сумі 860 тис. грн.. Особливо активно в цьому напрямку спрацювали Жуковецька, Браїлівська та ін.. територіальні громади. Він закликав і цього року продовжити дану роботу тим більше, що Постановою Кабінету Міністрів розроблений чіткий механізм залучення коштів місцевих бюджетів. В обговоренні даного питання взяли участь Браїлівський селищний голова Валерій Резедент та Демидівський сільський голова Іван Браславець, які просили у керівництва району сприяти у залученні сільгоспвиробників, які працюють на землях територіальних громад та своєю діяльністю псують дороги.

  Головний лісничий Сергій Масюк зазначив, що ДП «Жмеринський лісгосп» готове сприяти ремонту доріг в районі

  Про перспективи розвитку освіти в рамках нововведень у законодавстві України інформувала начальник відділу освіти райдержадміністрації Інна Цимбал. Нею доведені новації щодо фінансування та розвитку навчальних закладів в рамках проведення реформи місцевого самоврядування. За новим законодавством з 1 вересня 2016 року в школах, яких навчається не більше 25 дітей фінансуватись з державного бюджету не будуть. А в районі є такі школи . Вона також довела до відома присутніх вимоги до шкіл, які стануть опорними в результаті об’єднання громад.

 Інна Володимирівна закликала керівників територіальних громад обдумати та обговорити дані питання із громадою та внести пропозиції щодо фінансування навчальних закладів.

  В питанні різне учасники обговорили реалізацію Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». З даного питання виступила заступник керівника виконавчого апарату районної ради з питань євроінтеграції та зовнішніх зв’язків Наталя Рожок. Вона зазначила, що метою об’єднання громадян є підвищення якості проживання громадян. На сьогоднішній день в державі уже об’єдналось 169 громад. Вона інформувала присутніх про діяльність робочої групи, яка буде враховувати та узагальнювати всі пропозиції щодо створення об’єднаних громад та подавати їх у вищестоящі інстанції для врахування. Вона довела графік проведення виїзних зустрічей з громадськістю на базі 6 територіальних громад, які будуть відбуватись протягом травня цьогоріч. А для перейняття досвіду делегація району незабаром поїде в об’єднані громади Хмельницької області.

  Заступник начальника Жмеринського району відділу поліції Вячеслав Німак виступив перед керівниками територіальних громад зі засторогою відноситись до нових людей, які заселятимуться в населених пунктах, адже найближчим часом у Вінницькій області з місць позбавлення волі звільниться 250 чоловік.

  Учасники засідання підтримали Звернення голів місцевих рад Вінницької області до світової громадськості та міжнародних організацій щодо звільнення Надії Савченко, яка незаконно утримується у в’язниці на території Російської Федерації.

  Підвівши підсумки засідання керівники району відмітили продуктивну роботу учасників Координаційної ради та висловили сподівання, що із зміною Кабінету Міністрів України державу чекають позитивні зрушення.