Щорічно, 22 квітня люди по всій планеті відзначають День Землі. Цей день став загальнолюдським символічним святом любові та турботи за наш спільний дім. Саме 22 квітня в різних куточках земної кулі небайдужі до екологічних проблем люди проводять різні яскраві і в той же час корисні заходи, спрямовані на те, щоб у світі стало більше чистоти і відповідальності. Засновником Дня Землі вважається Джон Стерлінг Мортон. Символом Дня є зелена грецька буква Θ (тета) на білому тлі

  До уваги жителів міста в вітринах КЗ "Жмеринська ЦРБ" оформлено виставку-панораму "Природа. Єкологія. Проблеми".

  22 квітня в приміщенні КЗ "Жмеринська ЦРБ" відбулася презентація проекту "Надання безоплатної правової допомоги на основі партнерства з органами місцевої влади", який представив Голова правління "Подільський центр прав людини" Михайло Бардин. Метою якого є організація первинної правової допомоги жителям Вінницької області.

  Анна Моргун - координаторка проектів громадської організації "Центр Поділля - Соціум" представила проект під назвою "Пенсіонер це етап життя – зробимо його захищеним", який направлено для організації первинної правової допомоги жителям сільських громад старшого віку.

  Лариса Пікановська – директор Вінницького місцевого центру надання безоплатної вторинної правової допомоги розповіла про створення бюро правової допомоги для територіальних громод.

  На завершення зустрічі виступив керівник центру правової інформації та консультацій по Жмеринському району Леонід Майданевич.

  26 квітня 2016 року виповнюється 30 років з моменту страшної техногенної катастрофи й величезної екологічної біди світового масштабу на Чорнобильській АЕС. Саме цій темі в КЗ "Жмеринська ЦРБ".присвячена виставка-панорама під назвою "Мужність і біль Чорнобиля". Складовою виставки є найкращі малюнки користувачів бібліотеки.

  23 квітня - Всесвітній день книги і авторського права

  У квітні 1995 р. Генеральна конференція ЮНЕСКО заснувала Всесвітній день книги і авторського права, який щорічно відзначається з 1996 року. Це данина поваги до книг та авторів. Головна мета свята – привернути увагу державних органів і читачів до книг як джерела отримання знань, мати доступ до духовних і матеріальних цінностей, розуміння краси і творчих досягнень людини. Адже книги – це вікно у світ культурного розмаїття, це міст, що з'єднує різні цивілізації у часі й просторі.

  Сьогодні Всесвітній день книги святкують у 190 країнах світу.

  Символічно день 23 квітня також був обраний завдяки традиції святкування Дня книги у Каталонії, де у День Святого Георга дарували троянду за кожну куплену книжку. Цього дня також прийнято було дарувати книгу близьким людям, тим, кого любиш.

  Щиро вітаємо всіх шанувальників книги, усіх тих, хто шанує й розвиває друковане слово, із Всесвітнім днем книги і авторського права!

  Центральна районна бібліотека запрошує відвідати промо – виставку "Читай. Думай. Розвивайся.", яка представлена у вітрині бібліотеки.