За ініціативою та безпосередньою участю членів громадської військово – патріотичної організації «Пам’ять», активного сприяння голови райдержадміністрації Олега Легези в с. Біликівці відбулась подія, яка зворушила пам’ять про події, що відбулись більше 70 років назад та заставила вкотре вклонитись світлій пам’яті тих, хто поклав життя за свободу та незалежність нашої держави.

  В далекому 1944 році, під час жорстоких боїв за визволення Жмеринського району, на подвір’ї хати жительки с. Біликівці Ганни Макодзьоби були жорстоко розстріляні шестеро воїнів. Вони були немісцеві, тому досі не ідентифіковані. Відомо тільки те, що одному із них всього було близько двадцяти років. Поховано їх недалеко від обістя, де було вбито. Довгий період жінка, на подвір’ї якої сталась трагедія доглядала могили невідомих воїнів. Та, після її смерті могили, що знаходяться далеко за селом, в полі стали занепадати.

  Тому, і було вирішено здійснити перепоховання воїнів на місцевому кладовищі. За справу взялись активісти громадської організації «Пам’ять», на чолі із головою Анатолієм Любимовим, зокрема уродженці села Біликівці Андрій Ягниш, Сергій Сауляк та командир пошукового загону Валерій Гераскевич. Хлопці з власної ініціативи розчистили ділянку на місцевому кладовищі, вирили яму.

  Церемонія перепоховання відбулась 12 серпня 2017 року. Місцевий священнослужитель о. Ярослав у присутності громадськості здійснив панахиду за загиблими та освятив шість домовин із останками солдатів Другої світової війни.

  Голова громадської військово – патріотичної організації «Пам’ять» Анатолій Любимов в своєму виступі зазначив, що їхня громадська організація і надалі буде активно займатись пошуковою діяльністю. Адже кожен воїн, який боровся за нашу землю повинен буди гідно похований. Він подякував всім небайдужим за сприяння в даній справі, зокрема голові райдержадміністрації Олегу Легезі.

  У перепохованні взяли участь голова районної ветеранської організації, заступник голови РДА на громадських засадах Анатолій Паламарчук і начальник відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Оксана Сокол. Від імені районної влади вони подякували членам громадської організації «Пам’ять», всім небайдужим і висловили щире побажання, аби більше ніколи на нашій землі не росли братські могили, щоб був мир і спокій.

  В даний час активісти громадської організації проводять копітку роботу по встановленню імен перепохованих героїв та виготовлення пам’ятника.