Під керівництвом голови райдержадміністрації Олега Легези, за участю заступника голови райдержадміністрації Олега Матвієнка, керівника апарату райдержадміністрації Тетяни Москальчук, заступника голови районної ради Володимира Бігаса, заступника керівника виконавчого апарату районної ради Наталя Рожок, начальника Жмеринського міжрайонного відділу Управління СБУ у Вінницькій області Ігоря Ратушного керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, селищного, сільських голів 9 серпня 2017 року відбулась семінар - нарада.

  Голова райдержадміністрації Олег Легеза довів до відома присутніх інформацію про проект перспективного плану формування спроможних територіальних громад, презентація якого нещодавно відбулась у Вінниці. Згідно цього плану Жмеринський район буде поділено на три об’єднані територіальні громади: Жмеринська, Браїлівська, Северинівська. Олег Вячеславович закликав керівників територіальних громад детально ознайомитись із запропонованим планом та в найближчі строки внести свої остаточні пропозиції та бачення щодо формуванню об’єднаних територіальних громад в районі.

  Про організацію та проведення в районі заходів з нагоди Дня Державного прапору та Дня незалежності України інформував начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації. Він акцентував увагу на тому, щоб особливу увагу при відзначенні приділити захисникам України.

  Цього річ районний захід відбудеться 22 серпня 2017 року в районному будинку культури. Розпочнеться він з огляду світлиць, які демонструватимуть таланти жителів та здобутки кожної територіальної громади. під час урочистих зборів планується нагородження Почесними грамотами райдержадміністрації, районної ради з виплатою одноразової грошової винагороди учасників антитерористичної операції, хліборобів, кращих трударів району. На їх честь відбудеться святковий концерт.

  Начальник відділу освіти райдержадміністрації Інна Цимбал інформувала присутніх про початок об’їзду загальноосвітніх закладів району з метою перевірки підготовки їх до навчального року. Вона запросила селищного, сільських голів брати активну участь під час огляду шкіл.

  Про призначення субсидій та допомог доповіла начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Надія Василик. Вона детально інформувала про те скільки на обліку в управлінні перебуває учасників АТО, переселенців, одержувачів різних видів пільг та субсидій. Акцентувала увагу на оновленій програмі субсидій та монетизацію за зекономлені енергоресурси.

  Про стан протиепізоотичної ситуації в районі інформував начальник начальник Жмеринського районного управління головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Микола Горбатюк. Він загострив увагу учасників нараду на складну ситуацію щодо африканської чуми. Розповів про заходи, які потрібно застосовувати для недопущення даної хвороби на території Жмеринщини.

  В районі активно проводиться підготовка закладів соціальної сфери до осінньо – зимового періоду. З даного питання інформував начальник відділу містобудування, архітектури та інфраструктури райдержадміністрації Іван Побережний. Готовність на сьогоднішній день складає 80 %.

  Щодо участі органів місцевого самоврядування у конкурсному відборі проектів, які будуть фінансуватися з Державного фонду регіонального розвитку у 2018 році інформувала начальник відділу економічного розвитку райдержадміністрації Катерина Цабак. Вона акцентувала увагу на строках та умовах проведення конкурсу.

  Про заходи щодо запобігання та протидії пожежам сільськогосподарських угідь та лісів у літній період 2017 року інформував інспектор відділення з організації надзвичайних ситуацій та заходів цивільного захисту 8ДПРЧ м. Жмеринки та Жмеринського району Андрій Рудик.

  Питання організації сільських спортивних ігор «Козацькі забави» в с.Сербинівці, участь команд району в обласних сільських спортивних іграх та проведення в районі Кубку Щерби з футболувисвітивголовний спеціаліст відділу у справах молоді та спорту райдержадміністрації Олександр Скакун.

  Про правопорушення та забезпечення контролю щодо недопущення незаконних посівів земельних ділянок та збору урожаю інформував начальник Жмеринського міжрайонного відділу Управління СБУ у Вінницькій області Ігор Ратушний.

  Заступник керівника виконавчого апарату районної ради з питань європейської інтеграції та зовнішніх зв’язків Наталія Рожок довела до відома присутніх інформацію про умови проведення конкурсу Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування «Успішне самоврядування Вінниччини».

  Заступник голови районної ради Володимир Бігас інформував про проведення наради обласної асоціації органів місцевого самоврядування в м. Бар.

  Про шляхи вирішення злободенних питань сьогодення: ефективне використання земель державної і комунальної власності, роздільне сортування сміття та утримання сміттєзвалищ, збереження спадкового майна у вигляді земельних ділянок інформував заступник голови райдержадміністрації Олег Матвієнко.

  Голова районної державної адміністрації Олег Легеза акцентував увагу на рекультуванні стихійних сміттєзвалищ, роботі сільськогосподарської інспекції, результатах наради з головами райдержадміністрацій, районних рад, міськими головами міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад в смт Муровані Курилівці.