Нині українська держава переживає складний соціально-економічний період розвитку. Це впливає на всі категорії суспільства, в тому числі і на сім’ї. Статистика свідчить, що кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на жаль, зростає. Це стосується і нашого району. Сьогодні на обліку служби у справах дітей перебуває 97 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них: 15 дітей-сиріт, 82 дитини позбавленої батьківського піклування.

  Діти виховуються в сім’ях опікунів, в прийомних сімьях, будинках сімейного типу та 4 знаходяться в державних закладах. І які б там чудові умови не були, все ж, погодьтеся, вони ніколи не замінять ласку материнських рук.

  Виявити, допомогти, підтримати і соціально захистити дітей, які потрапили в складні життєві обставини, створити належні умови для збереження біологічної сім’ї, одне з пріоритетних завдань, що стоять перед органами державної влади та місцевого самоврядування.

  Сімейними формами влаштування дітей є прийомна сім’я та дитячий будинок сімейного типу. Сім’ям, які беруть на виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, держава надає матеріальну та соціальну підтримку. Це означає, що такій сім’ї свою постійну підтримку надаватиме соціально підготовлений соціальний працівник, фінансове забезпечення здійснюється за принципом «гроші ходять за дитиною». Діти у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу не втрачають статус дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, вони мають пільги при влаштуванні на навчання і отримують одноразову матеріальну допомогу по досягненню ними повноліття, безкоштовно оздоровлюються в таборах відпочинку. На сьогодні в нашому районі функціонують один дитячий будинок сімейного типу, в якому виховується 8 дітей, та 3 прийомні сім’ї, в яких виховується восьмеро дітей. Ці діти потрапили в оточення люблячих, дбайливих, щирих людей, які роблять все можливе для створення теплого сімейного затишку. Сподіваємось, що сім’ї і громадяни нашого району будуть не байдужі до дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і ще не одне дитяче сердечко буде зігріте родинним теплом.

  О.В. Слотюк, провідний спеціаліст служби у справах дітей Жмеринської РДА