У соціальній державі соціальний захист ‒ це один з найважливіших напрямків діяльності держави. Рівень її цивілізованості та суспільства визначається ставленням до найменш захищених та найбільш вразливих його членів, які потребують соціального захисту, у першу чергу до дітей з обмеженими фізичними можливостями. Виділення дітей в окрему самостійну групу є життєво необхідним у зв'язку з їх беззахисністю, важкістю соціальної адаптації в суспільстві, що пов'язане з особливими умовами, в яких відбувається формування особистості дітей з обмеженими фізичними можливостями.

  Нагляд за динамікою дитячої інвалідності та пошук шляхів впливу на неї, удосконалення чинного законодавства щодо соціального захисту дітей з обмеженими фізичними можливостями - одне з найважливіших завдань правової держави. Питання соціального захисту дітей з обмеженими фізичними можливостями не втрачає своєї актуальності, незважаючи на те, що цьому питанню постійно приділяється увага як на законодавчому рівні шляхом закріплення прав, пільг та компенсацій дітям з обмеженими фізичними можливостями, так і на суспільному рівні шляхом передбачення державних гарантій їх економічної та моральної підтримки.

  Згідно з чинним законодавством діти з обмеженими фізичними можливостями першочергово і безоплатно забезпечуються технічними та іншими засобами реабілітації.

  У 2017 році у сфері забезпечення дітей з обмеженими фізичними можливостями кріслами колісними - підприємства, які виготовляють їх створюють все нові високої якості, які відповідають всім європейським стандартам моделі. Спілкування з батьками, їх поради та наполеглива робота майстрів допомагають вдосконалювати моделі сучасного виробництва.

  З метою більш якісного забезпечення дітей з обмеженими фізичними можливостями необхідними засобами реабілітації введено індивідуальний підхід до кожного інваліда у вигляді анкетування, що дозволяє детально вивчити потреби та побажання інваліда, врахувати їх при забезпеченні засобами реабілітації.

  З питань забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації необхідно звертатись до відділу персоніфікованого обліку та забезпечення пільгових категорій населення Управління соціального захисту населення Жмеринської райдержадміністрації (кабінет №2) або за телефоном 2-25-78.

  Головний спеціаліст персоніфікованого обліку та звітності пільгових категорій громадян Янковська Д.А.