В районі забезпечено своєчасне проведення перерахунку субсидій на оплату житлово-комунальних послуг на неопалювальний період

  Управління соціального захисту населення Жмеринської райдержадміністрації повідомляє:

  На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива »

  Станом на 24.07.2017 року в районі на обліку знаходиться 13279 одержувачів різних видів допомог. З них: 5621 одержувачів отримують 15 видів допомог та 7658 чоловік є одержувачами субсидій: 5358 - на оплату житлово-комунальних послуг, 2300- на придбання скрапленого газу твердого та пічного побутового палива.

  В районі забезпечено своєчасне проведення перерахунку субсидій на оплату житлово-комунальних послуг на неопалювальний період. Автоматичному перерахунку з настанням неопалювального періоду підлягають 5328 сімей, з них 4902 сім’ям вже здійснено перерахунок, що складає 92,0%

  Нараховано субсидій на ЖКП з початку року на 46566,6 тис.грн, з яких знято по ПКМУ №534 від 23.08.16 р. та повернуто до бюджету 16380,8 тис.грн.. Профінансовано з початку року 24517,1 тис.грн.( в тому числі борг за 2016 рік в сумі 8287 тис.грн.). Загальний борг складає 32432,1 тис.грн.

  З початку року за призначенням субсидії на придбання твердого палива та скрапленого газу звернулось 2005 сімей, з них призначено 1508 сім’ям Нараховано субсидій на придбання твердого палива та скрапленого газу з початку року на 4070,9 тис.грн.. Профінансовано з початку року 3870,7 тис.грн.( в тому числі борг за 2016 рік в сумі 399,4 тис.грн.). Загальний борг складає 542,5 тис.грн.

  В районі налагоджена ефективна система обміну даними між управлінням соціального захисту населення Жмеринської райдержадміністрації та такими підприємствами надавачами послуг, як : СО «Жмеринські електричні мережі», Жмеринське міжрайонне управління газового господарства, ДП «Монтажник», КП «Браїлів- комунсервис», Жмеринське будівельно-монтажне експлуатаційне управління №3, сільськими та селищною радою - про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами для призначення житлових субсидій .

  Після закінчення опалювального сезону невикористана сума субсидії для відшкодування витрат на оплату послуги з централізованого опалення (теплопостачання), постачання холодної та гарячої води і водовідведення, послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення повертається підприємствами-надавачами такої послуги до бюджету в повному обсязі на підставі акта розрахунку загального обсягу невикористаних сум субсидії.

  СО «Жмеринські електричні мережі»-на загальну суму -18006,75 грн.(3 чоловіка)

  Жмеринське міжрайонне управління газового господарства- на загальну суму 9527821,47 грн.(2575 чоловік)

  ДП «Монтажник» на загальну суму 6778350,43 грн.(1443 чоловік)

  КП «Браїлів- комунсервис»-57897,61 грн.

  При цьому передбачено монетизацію частини невикористаної суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо-, електропостачання для індивідуального опалення. Виплата буде проведена у грошовому еквіваленті вартості (станом на 1 травня) зекономлених 100 кубів газу або 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення.

  Згідно поданих списків від підприємств надавачів послуг (СО «Жмеринські електричні мережі», Жмеринського міжрайонного управління газового господарства, ДП «Монтажник»), управлінням соціального захисту населення Жмеринської райдержадміністрації проведена значна робота щодо монетизації частини невикористаної суми субсидії для відшкодування витрат на оплату з газо-електропостачання для індивідуального опалення, а саме:

  • проведенні наради з уповноваженими особами сільських і селищної ради, яким були роздані списки та повідомлення одержувачів житлової субсидії на повернення частини невикористаної суми субсидії на оплату житлово-комунальних послуг;
  • спеціалістами управління з 01.07.2017 року прийняті заяви щодо монетизації частини невикористаної суми субсидії для відшкодування витрат на оплату з газо-,електропостачання для індивідуального опалення,

  Вжиті заходи щодо доведення відповідної інформації до кожної сім’ї, а саме: фахівці управління соціального захисту населення проводять виїзди в населені пункти району з метою інформування населення про забезпечення громадян державною підтримкою при оплаті житлово-комунальних послуг, проведені наради з уповноваженими особами сільських та селищної ради, постійно готуються статті до друку в газету «Жмеринський меридіан», і подаються відповідні інформації для розміщення на сайті райдержадміністрації .