За традицією, навесні у Жмеринському районі за ініціативи відділу освіти райдержадміністрації відбувається захід, на якому вшановують талановиту, обдаровану учнівську молодь та їхніх наставників. «Обдаровані діти – гордість Жмеринщини» проводиться вже вшосте.

  Розпочалося дійство піснею про Україну та привітальним словом від очільника галузі освіти району І.Цимбал. Вона зазначила, що район впевнено заявляє про себе на рівні області, має гарні здобутки як в науці так і в творчості.

   Останні роки наш район тримається перших позицій у обласному рейтингу за результатами проведення ЗНО. Висловила подяку керівництву району за всебічну підтримку, схвалення новацій. Наголосила, що сільська школа переконливо заявляє про те, що може зайняти достойне місце поряд із міськими школами за рівнем підготовки та надання знань. Запевнила, що наступна перемога буде в ім’я незалежної України.

  Впродовж цього навчального року учнями селищної, сільських шкіл було здобуто 13 призових місць в обласних олімпіадах. Переможці та наставники отримають за це грошові винагороди. Учні за зайняте І місце отримають 1000 грн., за ІІ місце – 600 грн., за ІІІ місце – 450 грн. Вчителі за підготовку призерів: за І місце – 1500 грн., ІІ місце – 1000 грн., ІІІ місце – 750 грн.

  В районі проведено 15 предметних олімпіад, в яких взяли участь 759 школярів, з них 123 стали призерами. Отримають винагороду у грошовому еквіваленті: учні за зайняте І місце – 300 грн., ІІ місце – 200грн., ІІІ місце – 100 грн., вчителі отримають відповідно – 400, 300 та 200 грн.

  У першій номінації – «Призери обласних олімпіад» переможців предметних олімпіад в області та їхніх наставників вітали та нагороджували голова районної державної адміністрації О.Легеза та голова районної ради В.Малярчук.

  Олег Вячеславович, зазначив, що діти Жмеринщини вигідно виділяються з-поміж усіх своїм інтелектом, багатогранністю, обдарованістю. І він упевнений у тому, що вони найкращі, гордість нашого району і майбутній цвіт нації. Дякував учителям за наполегливу працю і вміння розкривати таланти. Юним даруванням бажав впевненості у собі, своїх силах, віри у свій успіх, в свою велику мету та щасливу долю. Запевнив у тому, що районна влада робитиме все можливе для того, щоб створити оптимальні умови для навчального процесу та розвитку здібностей у підростаючого покоління, надаватиме підтримку та стимул обдарованій молоді.

  До привітань приєднався і Василь Григорович, заявив про готовність і надалі підтримувати гарні починання в галузі освіти, сприяти зростанню талановитої, освіченої молоді.

  Голова постійної комісії обласної Ради з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Л.Станіславенко під час виступу дала високу оцінку досягненням району, запевнила у тому, що діти Жмеринщини є гордістю не лише району, а й Вінниччини і України в цілому. Дякувала дітям, батькам і наставникам. Крім того вручила директору Жуковецької ЗОШ І-ІІ ст. С.Нечай сертифікат на отримання гранту за перемогу в обласному конкурсі проектів інформаційних та комунікаційних технологій. Зазначила, що проект був одним із найкращих серед 60, представлених школами області.

  У номінації «Олімпіадний дебют» відзначили тих, хто вперше брав участь в предметних олімпіадах та мав успіх – це восьмикласники.

  Їх поздоровляла, а також передавала вітання від директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації І.Івасюка головний спеціаліст відділу загальної, середньої та дошкільної освіти Є.Чернилевська. Наголосила, що з такими результатами нас чекає прекрасне і впевнене майбутнє. Далі віншували призерів дев’ятикласників.

  Теплі слова на адресу дітей, батьків та вчителів слав зі сцени депутат районної ради, голова постійної комісій з питань бюджету Ю.Твердохліб. Висловив подяку О.Легезі та В.Малярчуку, С.Станіславенко за постійну підтримку і допомогу галузі, начальнику відділу освіти І.Цимбал за впевнене керівництво підрозділом. Дав настанову дітям і надалі йти до своєї мети наполегливо.

  На сцену запросили представників номінації «Призери десятикласники».

  Від імені всіх учнів слова вдячності вчителям, наставникам та батькам озвучила учениця Могилівської ЗОШ І-ІІІ ст. І.Ковальчук. Вона принесла своїй школі 5 перемог і впевнена у тому, що знання – це шлях до кращого майбутнього, до здійснення мрій.

   Призерів – випускників надихав на подальші звершення своїм прикладом депутат обласної Ради, заступник голови постійної комісії з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою, євроінтеграції, міжнародного і міжрегіонального співробітництва Є.Власюк, який є наймолодшим з депутатів. Він був вражений розвитком освіти в районі і заявив, що майбутнє в України є і воно розпочинається зі Жмеринщини. Розповів, що його мотивацією до дії та руху у гору стали слова американського президента, який заявив, що важливим є не те, що країна зробила для тебе, а те, що ти зробив для країни. Він зізнався, що йому щастить, і чим більше працює, тим більше. Висловив свою повагу керівнику відділу освіти І.Цимбал. Як представник покоління майбутнього вклонився Інні Володимирівні, звернувся до неї з проханням бути його помічником. На згадку подарував усій освітянській родині району ікону «Таємна вечеря».

  І.Цимбал відповіла згодою працювати пліч опліч, подякувала за подарунок. Зазначила, що вважає якщо учні перевершують своїх вчителів, значить ті чогось варті.

  За підготовку переможців олімпіад віншували вчительську когорту у номінації «Учительська еліта».

  Слово від освітян мала І.Ковтуцька. Вона висловила вдячність усім розумникам і розумницям за наполегливість та допитливість і побажала, щоб частіше на небосхилі кожної школи запалювалися такі зірки.

  Фаворитів серед шкіл І.Цимбал відзначила за найбільшу кількість підготовлених ними призерів олімпіад. Серед шкіл І-ІІІ ст. першість тримає Браїлівська ЗОШ, на її рахунку 20 призових місць. За нею ступає Могилівська ЗОШ – 18 призових місць, третю позицію займає Мартинівська школа, яка має 15 призерів. Серед шкіл І-ІІ ст.. перемогу отримав Браїлівський навчальний заклад – 4 призових місця, друге місце за Коростівцями – 3 призери, і третіми є Жуківці, у них 1 призер олімпіади.

  В ході заходу відзначено переможців обласних та районних етапів мовно-літературних конкурсів ім..Т.Шевченка та П.Яцека у номінації «Юні знавці українського слова».

  Нагороди отримали переможці конкурсу «Всезнайко» у номінації «Юні ерудити».

  У номінації «Творче покоління» відзначено переможців творчих конкурсів та спортивних змагань.

  Голова районної ради об’єднаної профспілки працівників освіти С.Бойчук відзначив, що посеред весни ми святкуємо, по своїй суті, обжинки вчительської роботи. Обжинки багаті і це радісно. Він вручав нагороди переможцям районного фестивалю учнівської і вчительської творчості «Проліски надії». Диплом першого ступеню отримали Станіславчицька ЗОШ І-ІІІ ст і Браїлівська ЗОШ І-ІІ ст.. Диплом ІІ ступеню вручено директорам Кацмазівської ЗОШ І-ІІ ст. та Кармалюківської ЗОШ І-ІІІ ст. І володарями дипломів ІІІ ступеню стали Сербинівська та Олександрівська ЗОШ І-ІІІ ст. і Тарасівська ЗОШ І-ІІ ст.

  Святкова атмосфера в залі створювалася завдяки вокальним, танцювальним та декламаторським талантам учнів та їхніх наставників, а також ведучих заходу.

  Словами подяки на адресу всіх, хто брав участь в організації та проведенні святкового заходу завершила цьогорічну церемонію відзначення обдарованої учнівської молоді начальник відділу освіти І.Цимбал.