На базі Жмеринської районної державної адміністрації 19 липня 2017 року відбулася робоча зустріч представників малого та середнього бізнесу Жмеринського і Барського районів з регіональним представником бізнес – омбудсмена у Вінницькій області.

  У зібрані взяли участь: заступник голови Жмеринської районної державної адміністрації О.Матвієнко, голова Регіональної Ради підприємців при облдержадміністрації, голова правління Спілки підприємців «Стіна» О.Печалін,

завідувач Сектору державної регуляторної служби України у Вінницькій області О.Данілова, головний спеціаліст відділу регуляторної політики та адміністративних послуг Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Н.Музика, експерт з юридичних питань Є.Зільберт.

  Вітаючи учасників зібрання О.Матвієнко зазначив, що гордий тим, що ця зустріч відбувається на Жмеринщині, відзначив її важливість. Наголосив, про те, що факт коли влада представляє того, хто покликаний захищати бізнес від влади є свідченням реформ в країні. Запевнив, що районна влада готова до конструктивної співпраці та сприятиме діяльності інституції бізнес-омбудсмена на теренах району.

  О.Печалін у своїй промові інформував присутніх про установу бізнес-омбудсмена в області, мету, завдання та очікувані результати від діяльності. Зокрема, повідомив, що створення даної інституції викликано необхідністю забезпечення ефективної системної комунікації бізнесу з владою, органами державної влади та місцевого самоврядування, а також підприємствами, є дуже важливим чинником на шляху до покращення умов ведення бізнесу. З 2016 року на Вінниччині представляє та захищає інтереси бізнесу, забезпечує його прозоре ведення І. Швець разом із фахівцями і представниками в регіонах. Розповів про повноваження бізнес-омбудсмена розглядати скарги щодо можливого вчинення корупційних діянь або інших порушень законних інтересів суб’єктів підприємництва внаслідок дій або бездіяльності, включаючи рішення, з боку органів державної влади та органів місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання, що перебувають у сфері їх управління та їхніх посадових осіб. З допомогою бізнес-омбудсмена можна до суду вирішити спір, захиститися від неправомірних дій чиновників і він є медіатором конфліктів. Установа бізнес-омбудсмена діє на підставі Положення про інституцію бізнес-омбудсмена у Вінницькій області, яке було розроблене відповідно до Меморандуму, підписаного між Вінницькою обласною державною адміністрацією, Вінницькою обласною Радою та Регіональною радою підприємців при облдержадміністрації про взаєморозуміння щодо утворення інституції бізнес-омбудсмена у Вінницькій області від 3 червня 2016 року.

  О.Печалін представив представника бізнес-омбудсмена на Жмеринщині та у Барському районі Г.Якимця.

  Г.Якимець, в свою чергу, привітав учасників зібрання, запевнив, що докладе всіх зусиль для того, щоб допомогти комфортному веденню бізнесу в регіоні.

  Є.Зільберт під час свого виступу більш детально окреслив повноваження бізнес-омбудсмена, основні завдання інституції.

  Коментуючи попередні виступи О.Матвієнко запевнив, що найближчим часом в райдержадміністрації створять ряд робочих груп з розгляду різних питань, які виникають у сфері бізнесу, буде організовано проведення тематичних «круглих столів», відпрацьовано механізм співпраці з представником бізнес-омбудсмена в регіоні. Наголосив, що влада готова до жвавої дискусії щодо покращення умов ведення бізнесу і зацікавлена в його розвитку.

  О.Данилова інформувала про співпрацю органів влади з бізнесом.

  Щодо дії Програми відшкодування кредитних ставок надала інформацію Н.Музика.

  В ході зустрічі присутні мали змогу поставити питання та отримати відповіді від фахівців, подискутувати.

  На завершення зустрічі О.Матвієнко та О.Печалін обмінялися словами подяки та подякували учасникам заходу.