Апостилювання

  Апостилювання – це один із правових режимів визнання юридичної чинності українських документів, які мають використовуватися за кордоном. Апостиль виник як альтернативна і універсальна процедура підтвердження чинності іноземних документів. На відміну від консульської легалізації, на апостилювання витрачається менше часу, а документи з апостилем можуть використовуватись в різних країнах, а не в одній.

  Якщо Ви вирушаєте до іншої країни на навчання, роботу або на постійне місце проживання, то ВАМ можуть знадобитися певні документи, які Ви отримали в Україні. Для того, аби за кордоном Ваші документи були чинними, вони мають пройти консульську легалізацію або процедуру проставлення апостиля, якщо між нашими країнами немає угоди про відміну або спрощення процедури їх легалізації.

  Апостиль – це штамп розміром не менше 10х10 см., що проставляється або на документі, або на окремому спеціальному аркуші, який прошивається разом із документом. Існує певний перелік документів, затверджений Кабінетом Міністрів України на яких проставляється апостиль.

  Для проставлення апостиля необхідно подати:

 • Паспорт заявника;
 • Оригінал документа, який підлягає засвідченню апостилем;
 • Документ банківської установи про оплату послуг за проставлення апостиля або копію документа, що підтверджує право на звільнення від сплати (за умови пред’явлення його оригіналу). Вартість штампу апостиля для громадян України, іноземців та осіб без громадянства складає 3 неоподатковувані мінімуми доходів громадян (51 грн.).

  Відтепер штамп апостиля на офіційних документах громадяни України зможуть проставити за місцем проживання.

  На сьогодні спрощено процедуру щодо засвідчення документів які видаються Міністерством юстиції України.

  Тепер українці можуть звертатися за проставленням апостиля до відділу державної реєстрації актів цивільного стану, отримувати цю послугу без тривалого очікування та зайвих витрат. Відповідно до постанови КМУ, було утворено Електронний реєстр апостилів, який є єдиною електронною базою даних, що містить відомості про всі проставлені апостилі з дня початку його роботи.

  Завдяки запровадженню Електронного реєстру апостилів, уповноважені органи можуть дистанційно опрацьовувати документи, і громадянам більше на потрібно гаяти свій час та витрачати чималі гроші на поїздку до Києва.

  Перелік відділів державної реєстрації актів цивільного стану, які уповноважені здійснювати прийом документів, необхідних для проставлення апостиля у Вінницькій області:

 1. Відділ ДРАЦС Управління державної реєстрації ГТУЮ у Вінницькій області;
 2. Барський районний відділ ДРАЦС;
 3. Бершадський районний відділ ДРАЦС;
 4. Жмеринський міський відділ ДРАЦС;
 5. Калинівський районний відділ ДРАЦС;
 6. Козятинський міськрайонний відділ ДРАЦС;
 7. Крижопільський районний відділ ДРАЦС;
 8. Липовецький районний відділ ДРАЦС;
 9. Муровано-Куриловецький районний відділ ДРАЦС;
 10. Немирівський районний відділ ДРАЦС;
 11. Оратівський районний відділ ДРАЦС;
 12. Хмельницький міський відділ ДРАЦС;
 13. Ямпільський районний відділ ДРАЦС.