В Жмеринській районній державній адміністрації 12 липня 2017 року відбулася нарада з очільниками територіальних громад району та квартальних комітетів міста. Участь у нараді взяли: заступник голови районної державної адміністрації О.Матвієнко, заступник Вінницького обласного військового комісара М.Дзигаленко, військовий комісар Жмеринського об’єднаного міського військового комісаріату Т.Андрійчук.

  О.Матвієнко озвучив мету зібрання та представив загалу гостей. Основною темою наради є організація проведення в районі призовів на військову службу.

  М.Дзигаленко інформував про підсумки проведення весняного призову на строкову військову службу в області та на Жмеринщині, зокрема. Зазначив, що навесні планові показники не були виконані. Тому з метою запобігання цьому у подальшому організовуються зустрічі такого формату. Закликав присутніх посилити роз’яснювальну роботу на місцях для підвищення свідомості громадян в питаннях забезпечення захисту нашої держави, чим сприяти більш ефективному проведенню призовної кампанії. В ході засідання мова йшла про Указ Президента України №178 «Про проведення у серпні 2017 року призову громадян України на строкову військову службу до Національної гвардії України».

  М.Дзигаленко повідомив про те, що віднині в державі призови на строкову військову службу організовуватимуться протягом всього року за потребою. Зупинився на питаннях заохочування до військової служби громадян. Зокрема, мова йшла про підвищення рівня заробітної плати військовим на контрактній службі, а також про можливість здобувати вищу і середню-спеціальну освіти у військових навчальних закладах де знижено прохідний бал.

  Заступник обласного військового комісара акцентував увагу учасників зібрання на питанні забезпечення в територіальних громадах належного ведення військового обліку. Нагадав про створення єдиного реєстру призовників та військовозобов’язаних громадян, який розпочне формуватися в 2018 році. А також повідомив про ряд пропозицій, які подано до розгляду для внесення змін до законодавства про військовий обов’язок і військову службу.

  Т.Андрійчук надав інформацію про стан призовних ресурсів в розрізі сільських, селищної рад району. За результатами проведення весняного призову на строкову військову службу та проведення перевірок ведення військового обліку ним було відзначено як кращі Демидівську, Жуковецьку, Кармалюківську та Куриловецьку сільські ради. Зроблено ряд зауважень іншим територіальним громадам.