Аналіз розвитку галузі тваринництва Жмеринського району станом на 1 квітня 2016 року

  Станом на 1 квітня 2016 року в сільськогосподарських підприємствах утримується 109 голів великої рогатої худоби, в т.ч. 38 корів, 5639 свиней та 274 вівці.

  За три місяці поточного року зросла чисельність великої рогатої худоби на 3 голови та овець на 54 голови, свиней стало менше на 698 голів, чисельність корів не змінилася.

  Виробництвом молока займається лише ФГ «МАГДІМАС», де розтел тільки розпочався, тому надої менше минулорічного показника на 150 кг і складають 179 кг від корови. Всього господарством вироблено 68 ц. молока, - менше минулорічного на 57 ц.

  На забій реалізовано 1490 ц. м’яса в живій вазі (все свинина), - менше на 440 ц (77 %) минулорічного показника. Вирощування м’яса складає 2201 ц, що на 132 ц (94 %) менше минулорічного, проте перевищує показник реалізації в 1,5 рази. Середньодобові прирости великої рогатої худоби зросли на 215 г (174 %) і складають 505 г., прирости свиней зросли на 85 г (114 %) – складають 702г.

  З початку року народилося 3 телят, 30 поросят та 56 ягнят. В розрахунку на 100 маток показники відтворення складають – 5 телят, 300 поросят та 36 ягнят.

  В поточному році підтримка виробників продукції тваринництва здійснюється за такими напрямками:

  з державного бюджету – часткове відшкодування вартості закуплених для подальшого відтворення телиць, нетелей, корів вітчизняного походження та племінних телиць, нетелей, корів молочного, молочно-м’ясного, м’ясного напряму продуктивності, племінних свинок та кнурців класу «еліта», племінних вівцематок, баранів, ярок в розмірі до 50 % їх вартості;

  з обласного бюджету:

- часткове відшкодування вартості закупленої установки індивідуального доїння або холодильної установки для зберігання молока в розмірі 50 % вартості;

- надання пільгових кредитів особистим селянським, фермерським господарствам, сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам та іншим суб’єктам господарювання на селі.

  Дана інформація розміщена в районних засобах масової інформації та проінформовано зацікавлених товаровиробників. Також в друкованому виданні «Жмеринський меридіан» від 26.03.2016 р. № 13 (833) розміщена Пам’ятка для молокоздавачів щодо реалізації молока для промислової переробки.

  За лютий-березень цього року надійшло 8 звернень стосовно користування водними об’єктами району, з них 5 щодо подовження договору оренди, 1 – розірвання договору оренди, 1- надання в оренду земельних ділянок, 1 – виготовлення проекту землеустрою ділянки під гідротехнічною спорудою. Станом на 1 квітня задовільнено три заяви щодо поновлення договорів оренди громадянам Голубу О. В. (Біликовецька с/рада), Рахнянському В. Д. та Яровому М. П. (Почапинецька с/рада).

  Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації