Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, виступаючи на Семінарі «Роуза-Рота», зазначив, що за останні три роки кількість прихильників вступу України до НАТО зросла до 50%. «Якщо ще чотири-п’ять років тому завдяки дуже потужній російській пропаганді ми мали в Україні близько 16-18% прихильників вступу в НАТО, то за останні три роки кількість прихильників вступу України в НАТО зросла до 50%.

  А якщо враховувати результати останніх соціологічних опитувань, то кількість тих, які б проголосували на референдумі з тих, які прийшли б на референдум, могло би бути більше на 60%. І цей показник надзвичайно важливий і свідчить про збільшення розуміння в Україні ролі НАТО», - сказав Голова Парламенту. На його переконання, така ситуація тісно пов’язана із російською агресією проти України, у можливість якої ще кілька років тому було дуже важко повірити.

  Своєю чергою, Голова Парламентської Асамблеї НАТО Паоло Аллі у ході свого виступу на семінарі Роуза-Рота зазначив, що НАТО категорично засуджує агресію Росії проти України та закликає свої уряди посилити практичну підтримку України. «Ми знаємо, що, підтримуючи Україну, ми захищаємо і себе. Наша позиція щодо України є чіткою і міцною – ми категорично засуджуємо окупацію Росією частини території України, подальше порушення мінських домовленостей, порушення прав людини на цій території, підтримуємо євроатлантичну інтеграцію України і закликаємо наші власні уряди збільшити і посилити практичну підтримку Україні на двосторонній і багатосторонній основі»,- сказав П.Аллі, разом з тим закликавши українську владу посилити боротьбу із корупцією та олігархічними впливами.

  А.Парубій переконаний у подальшому вдосконаленні Збройних сил України: «Українська армія стає однією із самих потужних в європейському регіоні». Цей факт, за його словами, є дуже важливим для безпеки всього європейського континенту, особливо Чорноморського регіону, де агресивні дії Росії є особливо активними.

  Довідково: З 3 по 5 липня у співпраці з Верховною Радою України у Києві відбуватиметься 95-й Семінар Парламентської асамблеї НАТО в рамках ініціативи Роуза-Рота, у Парламенті України відбудеться урочисте засідання, присвячене 20-ій річниці підписання Хартії про особливе партнерство між Україною і НАТО, відбудеться спільна прес-конференція Голови Верховної Ради України Андрія Парубія і Президента Парламентської асамблеї (ПА) НАТО Паоло Аллі.

  Цьогорічний Семінар присвячений питанням безпеки і стабільності в Україні і Чорноморському регіоні.